banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Pracovní radyPorovnej svůj plat s ostatními

Online srovnávač

Nepřehlédněte
Kde a jak zjistit, jaká firma doopravdy je

Jestli člověk bude někde pracovat, záleží nejen na zaměstnavateli, ale i na kandidátovi. Také on si vybírá – pracovní prostředí, kolegy, nadřízené. Je proto dobré udělat si před podepsáním smlouvy průzkum... celý článek

Odpovídejte na víc inzerátů současně, v naší „appce“ je to jednoduché

Pár kliknutí a šance navíc. Reagovat na inzerát je s naší aplikací snadné, proto nespoléhejte jen na jedno želízko v ohni.

Když se vracíte po rodičovské. Jak napsat CV?

Návrat do práce po několika měsících nebo letech pečování o potomka nebývá snadný. Jak v takovém případě sestavit životopis?

Tři malé triky, které vám pomohou získat místo

Jsou to jen maličkosti, ale právě ty často rozhodují. Podívejte se, jaké tři komunikační triky použít při náboru, abyste vystoupili z řady uchazečů.

Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Byli jste zaskočeni otázkou? Hlavně nezmatkujte

Na pohovor je potřeba se připravit. Často o tom píšeme a je pravda, že se to vyplatí. Přesto se na všechny otázky připravit nelze. Pokud vás dotaz zaskočí, je nejdůležitější zachovat klid.

Zbyla vám stará dovolená? Jak na její převod a čerpání

Zbyla vám dovolená z loňska? Nemusíte mít obavy, že o ni přijdete. Zbývající část dovolené si vyberete letos ještě před tím, než začnete ukrajovat z dovolené nové.

V lednu začnu hledat. Využijte zvýšenou poptávku firem po zaměstnancích

Zahájení roku bývá častým mezníkem, od kterého se začíná: hubnout, sportovat, ale i hledat si lepší práci. Je-li to poslední váš případ, jděte do toho naplno.

Oceňte se za to, co jste zvládli v uplynulém roce. A naberte síly do toho příštího

Nezadržitelně se blíží konec roku a s ním i ohlédnutí za tím, co přinesl. Zároveň se lze pokusit odhadnout, co přinese rok příští. Leccos naznačují data z našich výzkumů.

Chtějí po vás reference? Využijte toho

Říká se: Důvěřuj, ale prověřuj. Je proto možné, že než s vámi nový zaměstnavatel podepíše pracovní smlouvu, bude po vás chtít kontakty na bývalé kolegy, kteří by mu o vás řekli více. Není třeba se bát... celý článek

Potřebuji ukončit pracovní poměr. Jaké mám možnosti?

Chcete kvůli nové práci odejít z té stávající co nejdříve? Poradíme vám, jaké máte možnosti.

Chcete vědět, jaký plat si napsat do naší aplikace?

V poslední práci mi platili 35 tisíc, ale možná to bylo málo. Nebo ne? Kolik mám teď zadat do aplikace Práce za rohem? Poradíme vám, jak to zjistit.

Odpovídejte na inzeráty. Málokdy stačí odepsat na jednu dvě nabídky

S naší mobilní aplikací máte pracovní nabídky doslova v kapse. Je však potřeba na ně průběžně odpovídat, abyste získali zaměstnání, které vám sedne. S naší aplikací to jde na pár kliknutí.

Přemýšlíte o jiném oboru? Jděte do toho

Někdy člověk dělá příliš dlouho jednu práci a potřebuje změnit typ činnosti i prostředí. Jestli je to váš případ, podívejte se, jak na změnu oboru jít.

Děláte od nevidím do nevidím, ale nedostáváte peníze navíc? Podívejte se, na co máte nárok

Přesčasy by neměly být nic běžného, ale jen výjimečně požadovaného, a měla by za ně náležet odměna. Jaká a co dalšího o přesčasech platí?

Já sním o práci, která bude dobře placená, kde mě ocení a kde…

Většina lidí ví, co je potřeba k tomu, aby se v práci cítili spokojení. Možná teď patříte mezi ty, kteří spokojení nejsou. Co pro vás znamená lepší práce?

Využijte příznivé doby pro hledání výhodného místa

Pokud jste bez zaměstnání nebo si chcete v práci polepšit, je teď nejlepší doba začít pořádně hledat. Proč zrovna v těchto týdnech?

Jaké otázky by neměly u pohovoru padnout

Žijete sami, nebo máte rodinu? Jaké straně fandíte? Jste na kluky nebo na holky? Na některé otázky se vás u pohovoru nesmějí ptát. Pokud tak přesto učiní, přinášíme tipy, jak na nevhodné dotazy reagovat... celý článek

Mzdový výměr a co o něm platí. Přehledně v 7 bodech

Situace, kdy je mzda stanovena mzdovým výměrem, je výhodná pro zaměstnavatele. Toto řešení mu totiž umožňuje jednostranně měnit mzdu, klidně ji i snížit, bez souhlasu zaměstnance. Musí při tom být ovšem... celý článek

Práce na dohodu. Jaké jsou základní rozdíly mezi DPP a DPČ?

Většina brigád nebo krátkodobé spolupráce se uzavírá na dohodu o provedení práce nebo dohodu o provedení činnosti. Co platí o obou typech dohod a v čem se liší?

Ve zkušební době si vás vyzkouší. A vy je. Co si v nové práci ohlídat?

Během zkušební doby mohou obě strany bez udání důvodu pracovní poměr ukončit. Co dělat, abyste během tří měsíců nedostali zbytečně „padáka“?

Těchto 5 věcí na pohovoru nedělejte! Uškodili byste si

Uchazeč přijde pozdě, nadává na bývalou práci a nejvíc ho zajímá, kolik dostane. Jak asi dopadne? Nedělejte chyby, které zmaří vaše šance získat práci, o niž usilujete.

Řekněte si o víc peněz, ale jděte na to chytře

Pozorujete, jak se všechno zdražuje? Je logické, že chcete větší výplatu. Vysoká inflace a ceny energií však nejsou pádným argumentem pro přidání. Co by mohlo šéfa a firmu přesvědčit?

Sezona brigád už se rozjela. Jak si z nich vybírat a na co dát pozor?

Pokud chcete na léto pěkný přivýdělek, je ideální doba začít se rozhlížet. Firmy shánějí pomocníky za zaměstnance chystající se na dovolenou.

Nejčastější chyby v CV
Známe 5 nejčastějších chyb v CV. Nedělejte je!

Zbytečné prohřešky, které srážejí vaše shrnutí kariéry. Podívejte se, které to jsou, a vyvarujte se jich.

5 odpovědí, které vám pomohou sehnat si skvělou práci

Naše aplikace vznikla pro to, aby vám hledání práce co nejvíce usnadnila. I tak je však potřeba odpovědět si na několik otázek. Projděte je a zvyšte svoji šanci sehnat skvělé místo.

Mobilní aplikace Práce za rohem nabízí nově možnost hledat zaměstnání vhodné pro uprchlíky z Ukrajiny

Přinášíme návod, jak v naší aplikaci třídit nabídky vhodné pro lidi z Ukrajiny. Text níže uvádíme také v ukrajinštině. Текст нижче також українською.

Když dojde na vyjednávání o platu, buďte připraveni

O jak vysoký plat si říct? Čím argumentovat? A můžu si vzít čas na rozmyšlenou? Víme, jak vyjednávat o mzdě, abyste odcházeli z pohovoru spokojeni.

V inzerátu hledají supermana? Nenechte se odradit

V inzerátech člověk někdy narazí na pěkně dlouhý výčet požadavků. A musel by být superman, aby všem vyhověl. Jenže superhrdinů je málo. Proto se nebojte odpovědět na nabídku zaměstnání, i když nesplňujete... celý článek

Na pohovor se připravte co nejlépe, je to vaše jediná šance u dané firmy!

Je několik otázek, které na pohovoru určitě padnou. Proto není těžké se ně nachystat. Řada lidí však přípravu podcení. Ať nepatříte mezi ně.

Jak by měl vypadat motivační dopis, který zaujme?

Motivační nebo také průvodní dopis je nástroj, který vás vykreslí jako ideálního uchazeče na inzerovanou pozici. Je ale potřeba naformulovat ho šikovně, bez zbytečného chvástání a klišé. Pošlete ho i v... celý článek

Strukturovaný životopis. Na co nezapomenout a co klidně vynechat

Po střední škole jsem nastoupila jako fakturantka, ale brzy se mi narodila dcera…Tak takhle ne! Strukturovaný životopis šetří čas váš i personalisty. Jak má vypadat?

Brigády: Jak si přivydělat snadno a rychle

Nízká nezaměstnanost přeje brigádníkům a zájem mají jak velké firmy, tak i ty menší. U některých zaměstnavatelů se připravte na opravdu dobré pracovní podmínky.

7 tipů, které vám pomohou najít práci

Tady je rychlý návod, jak si zjednodušit hledání nového místa.

9 tipů, jak omráčit na pohovoru a získat perfektní práci

Čeká vás pohovor? Víme, jak si tentokrát ušetříte nervy a výběrko dáte na pohodu. S našimi tipy na pohovoru oslníte. Ověřeno na lidech.


Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Google Play
App Gallery
App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Google Play
App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.