banner

Zkuste vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Jak (ne)vést pohovor aneb vynechte špatně mířené otázky

Možná jste si na internetu přečetli zaručené otázky personalistů a říkáte si, že je vyzkoušíte v praxi, když už děláte ve firmě nábor. Na univerzální dotazy však pozor! Než je položíte, vžijte se kůže do kandidáta. Jak byste reagovali a co by vám taková odpověď dala? Možná si pak více rozmyslíte, jestli se nezeptat jinak.

V čem je kandidát dobrý a v čem méně?

To je jedna ze základních informací, kterou potřebujete z uchazeče dostat. Není ale úplně chytré jít na to přímo otázkou: Jaké jsou vaše silné a slabé stránky? Můžete tak sice zjistit, jakou má uchazeč schopnost sebereflexe, ale jinak se vám nejspíš dostane nabiflované nic moc neříkající odpovědi. Zejména, pokud jde o kandidátovy slabiny. Proč by vám je říkal? Dozvíte se nejspíš, že je někdy příliš pečlivý nebo má rezervy v sebeprezentaci. Bude vám to k něčemu?

Raději se proto na základě jeho CV zeptejte, co ho v práci baví, na čem se rád podílí, a když to musí být, které svoje silné stránky při tom využívá. Které činnosti naopak kandidáta baví méně a proč? Lidé mají tendenci věnovat se a zdokonalovat v tom, co jim jde, než v tom, v čem dvakrát nevynikají. Slabé stránky pak můžete zjistit mezi řádky.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máte v bezpečí. Zobrazit více

Je to ten nejlepší kandidát?

Právě tohle se snažíte u pohovoru zjistit. Ale je to váš úkol, nikoliv kandidáta. Jestli se budete ptát: Proč bychom měli vybrat zrovna vás, nejspíš se opět dočkáte předem nadrcené odpovědi shrnující přednosti zpovídaného s odvoláním na jeho předchozí zkušenosti. Vyjděte proto raději z životopisu a ptejte se přímo na ně, abyste lépe zhodnotili, co všechno kandidát dosud dělal a jak moc se to kryje s tím, co požadujete u vás ve firmě.

Ptejte se také na motivaci. Proč chce uchazeč dělat zrovna u vás ve firmě a co ho na pozici láká? Sice jsou to také evergreeny pohovorů, ale tady už se jedná o konkrétní firmu a konkrétní pozici a kandidáti proto musejí uvést konkrétnější odpověď. Piďte se po ní a nespokojte se s reakcí typu: vaše firma se mi líbí. Dobře, ale proč, co se uchazeči na ní líbí?

Vydrží u vás?

Jestli u vás dotyčný zůstane, lze jen těžko odhadnout. Neví to ani on, už proto se ho takhle přímo neptejte. Pomůže ale, když mu co nejpřesněji vylíčíte, v čem by jeho práce spočívala a budete k němu co nejvíce upřímní. Zmíníte tedy i „slabiny“ pozice, kterou mu nabízíte. Závisí množství práce na sezónnosti, takže jsou týdny, kdy je volněji, ale potom je potřeba zůstávat pravidelně přesčas? Řekněte to a zeptejte se, jestli je to pro něj přijatelné.

Trhlé otázky vás možná pobaví. A dál?

Kdybyste byl/a zvíře, které by to bylo? Kdo by vyhrál souboj Spidermana s Batmanem? Kolik by se do téhle místnosti vešlo pomerančů? Žába, Spiderman, 3 269 856. Jste teď moudřejší? Jestli chcete kandidáta „zkoušet“, vyberte raději něco z praxe: Nepřišlo zboží, které jste zákazníkům naslibovali. Co byste dělal/a?

Pokud pokládáte kandidátovi podobné „záludné“ otázky, později mu objasněte, proč jste tak činili. Jinak si odnese z pohovoru zbytečně dojem, že to bylo celé nějaké „divné“.   

Už víte, na co se u pohovoru neptat. Pokud potřebujete podrobnější návod, přečtěte si, jak u pracovního interview postupovat.

Mohlo by vás zajímat
Jak je to se zaměstnáváním cizinců?

Přemýšlíte, že zaměstnáte cizince? Poradíme vám, jak postupovat i co komu hlásit. Zaměstnávání cizinců se řídí zákonem č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, který cizince rozděluje podle toho, z jaké země pocházejí... celý článek

Dejte šanci dříve narozeným kandidátům. Vyplatí se to i do budoucna

Starší lidé často čelí jako uchazeči o zaměstnání předsudkům. Přitom mohou být pro pracovní kolektiv i celou firmu velkým přínosem. Proč je při náboru nepřehlížet?

Kvalitní zácvik zvyšuje šanci udržet si nováčky

Když úspěšně skončí nábor, člověk má často pocit, že je vyhráno. Jenže ve zkušební době může nováček zjistit, že v práci to není tak, jak si představoval, a odejít jinam. Co udělat, aby se to nestalo?... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáte práci?

Stáhněte si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máte v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máte největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírejte z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme vaše osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.