banner

Zkuste vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Náborové triky: Čím zaujmout nejhledanější lidi z Práce za rohem

Abyste byli konkurenceschopní, je potřeba kandidáty zaujmout na první dobrou. Inzerát by měl být přehledný, srozumitelný a jasný. Navíc můžete vytáhnout eso z rukávu a nejhledanější kandidáty lákat na informace, které je v inzerátu zajímají nejvíc.

Obecné tipy

Vždy mějte na paměti, že na Práci za rohem si kandidáti inzerát zobrazí v telefonu. Proto se nesnažte do inzerátu natlačit co nejvíc slov. Naopak vsaďte na minimalismus a vypíchněte jen to nejdůležitější, ideálně v bodech. Podrobný návod, jak inzerát na Práci za rohem napsat, najdete tady.

Tipy pro specifické pozice

Mezi nejvystavovanější pozice z posledního období patří řidiči, prodavači, pokladní, dělníci, skladníci a operátoři výroby, ale také obchodní zástupci a administrativní pracovníci. To dobře vědí především samotní uchazeči, kteří v aplikaci Práce za rohem přesně tyto pozice hledají. Chcete je zaujmout? Tady máte tipy, které by na ně mohly zabrat.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máte v bezpečí. Zobrazit více

Titulek i popis inzerátu musí být pochopitelný

Buďte konkrétní a uveďte, zda hledáte řidiče kamionu, odtahové služby, osobního řidiče, prodavače elektroniky nebo lahůdek. Popis pozice, benefity ani mzda do titulku nepatří, uveďte je až v popisu. Pokud pro výkon pozice požadujete speciální osvědčení, kurz či certifikát (například kurz řidiče sanitky nebo třeba certifikaci na sváření), nezapomeňte to v inzerátu zmínit. Usnadní vám to výběr vhodného uchazeče.

Výše mzdy v inzerátu

Výše mzdy může být pro kandidáty jedním z hlavních kritérií. Pokud ji v inzerátu neuvidí, rovnou se můžou bát, že nenabídnete „dost“, a ani se vám neozvou. Pokud nechcete zveřejnit přesnou částku, můžete využít rozmezí. Když ale uvedete například 20–50 tisíc, rozptyl je příliš velký a kandidáty spíš odradíte.

Se mzdou ale můžete pracovat ještě zajímavěji. Mnoho firem nastaví fixní složku mzdy a poté variabilní část, která se většinou vyplácí se zpožděním. Některé firmy si ale vyzkoušely, že ve chvíli, kdy variabilní složku zrušily a navýšily fix, stávající zaměstnanci byli spokojenější, jejich výkon se nezhoršil, a dokonce přibyli kandidáti.

Příspěvky, bonusy, praktické benefity a flexibilita

Finance jsou pro nejhledanější pozice z Práce za rohem často velmi důležité. Proto pokud poskytujete například 13. plat nebo jinou formu bonusů – přispíváte na dovolenou, oblečení nebo nabízíte možnost ubytování, stravenky, parkování zdarma v areálu – tyto praktické benefity zařaďte v inzerátu na první příčky, nebo je dokonce tučně zvýrazněte.

Nabídněte také flexibilitu v podobě zkrácených úvazků. Je mnoho kandidátů, kteří ocení poloviční nebo dvoutřetinový úvazek. Nebudou se pak muset bát, že nebudou stíhat skloubit práci a rodinný život.

Práce na směny a přesčasy

Pokud je práce na směny, informujte o tom, jak jejich rozvržení probíhá. Pokud navíc máte vychytávky jako třeba aplikaci do telefonu, kde si směny zaměstnanci mohou sami zadat, nezapomeňte to v inzerátu zmínit. Může to být zajímavé především pro mladší kandidáty. Uchazeče včas informujte i v případě, že jsou pro pozici běžné přesčasy. Důležitá je v tomto případě otevřená a důvěryhodná komunikace ze strany zaměstnavatele.

Zázemí pro zaměstnance

Ujistěte se, že si zaměstnanci mají kde ohřát jídlo, odpočinout, osprchovat se po směně, že si mají kam bezpečně odložit své věci a že se za své pracoviště nemusí stydět. To jsou věci, které ani v inzerátu zvlášť zdůrazňovat nemusíte, ale můžou vám pomoct ve chvíli, kdy už s konkrétním kandidátem jednáte a přijde se k vám podívat. V případě řidičů můžete například zdůraznit také kvalitu vozů, se kterými by měl zaměstnanec jezdit. Pokud máte nový a nablýskaný vozový park, klidně se pochlubte.

Vyhněte se neurčitým slovním spojením

Zázemí stabilní firmy, práce v příjemném prostředí nebo přátelském kolektivu, odpovídající platové ohodnocení, firemní benefity apod. Pod těmito informacemi si člověk nedokáže nic konkrétního představit. Bohužel se v inzerátech stále ve velkém používají. Příjemné prostředí kanceláří je navíc například pro řidiče extrémně nezajímavá informace, když většinu času stráví v autě.

Pište inzeráty lidsky a prakticky, s ohledem na pozici, kterou hledáte. Vrátí se vám to.

Mohlo by vás zajímat
Jak je to se zaměstnáváním cizinců?

Přemýšlíte, že zaměstnáte cizince? Poradíme vám, jak postupovat i co komu hlásit. Zaměstnávání cizinců se řídí zákonem č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, který cizince rozděluje podle toho, z jaké země pocházejí... celý článek

Dejte šanci dříve narozeným kandidátům. Vyplatí se to i do budoucna

Starší lidé často čelí jako uchazeči o zaměstnání předsudkům. Přitom mohou být pro pracovní kolektiv i celou firmu velkým přínosem. Proč je při náboru nepřehlížet?

Kvalitní zácvik zvyšuje šanci udržet si nováčky

Když úspěšně skončí nábor, člověk má často pocit, že je vyhráno. Jenže ve zkušební době může nováček zjistit, že v práci to není tak, jak si představoval, a odejít jinam. Co udělat, aby se to nestalo?... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáte práci?

Stáhněte si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máte v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máte největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírejte z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme vaše osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.