banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Návod: Jak napsat inzerát, aby se chytili ti praví

Zadat inzerát pro Práci za rohem není žádná věda. Má-li být ale opravdu úspěšný, je dobré dodržovat pár zásad. Projděte si je a na konci najdete stručné shrnutí pro lepší zapamatování.

Jak má vypadat titulek a co do něj nepatří

Titulek je jednoduše nadpis pro inzerát. Je obvykle to první, co uchazeč ve své aplikaci uvidí. V titulku buďte struční, ale dobře popište pozici, kterou potřebujete obsadit. Popis by měl odpovídat tomu, co nový kolega bude reálně dělat, až se zapracuje. Tady máte tipy, jak takový titulek může vypadat:

  • Specialista/-tka výdeje na skladu
  • Prodavač/ka v obchodu s elektrem
  • Konzultant/ka prodeje, rádce v oblasti technologií


Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Hned u nadpisu se dá nasekat několik chyb, vyhněte se těm nejčastějším:

  • NEPOUŽÍVEJTE VŠECHNA PÍSMENA VELKÁ – inzeráty pak působí agresivně a nedůvěryhodně.
  • Do titulku nepatří název firmy, místo práce ani plat – mají v aplikaci své místo.
  • Nebuďte strozí až moc – popis řidič, prodavač atp. je příliš obecný a navíc nepřímo diskriminuje uchazečky.

Pro každou pozici vlastní popis

Dejte si tu práci a investujte do popisu pozice trochu času. Vrátí se vám to na správných a kvalitních kandidátech. Pokud hledáte pozic víc a každá je jiná, nemělo by se stávat, že každý váš inzerát bude začínat i končit stejně.

Víte, že: Lidé nejčastěji hledají práci začátkem týdne? V rámci celého roku je to období na začátku ledna. Přizpůsobte tomu vystavení svého inzerátu

Nepřežeňte to s délkou

Specialitou Práce za rohem je, že je to mobilní aplikace. A tomu je potřeba inzerát přizpůsobit. Pamatujte si, že lidé obecně neradi čtou dlouhé texty, tím míň na mobilu. Popis práce tedy klidně sestavte v bodech. Jasně a stručně. Je třeba se vejít do 500 znaků.

Jak bude vypadat náplň práce?

Přizpůsobte inzerát kandidátům. Představte si sami sebe v jejich kůži a popište práci tak, jak byste si sami chtěli přečíst, co vás na dané pozici čeká. Inspirovat se můžete třeba na těchto příkladech z praxe:

  • „Hledáme kurýra pro zásilkovou službu. Budete rozvážet zákazníkům balíčky po celém městě, proto musíte dobře řídit. A i když máme kurýrů už pořádnou bandu, většinu dne budete v autě sami. Proto očekáváme samostatnost. Troufnete si na to?“
  • „Dobře víš, že bez práce nejsou koláče, a umíš na ně zadělat to správné těsto? Přidej se k nám. Hledáme totiž zkušeného pekaře/pekařku do naší nově otevřené domácí pekárny ve Vršovicích. V týmu tě čekají 3 další kolegové a rozhodně se s námi nebudeš nudit.“

Tip personalisty: Inzerát napište „lidsky“, aby mu rozuměl každý. Zvolte ale takový tón, jaký je typický právě pro vaši firmu. Jinak bude komunikovat banka, jinak pekárna nebo e-shop.

Požadavky ano, ale ne přehnané

Dali jste si s inzerátem práci, napsali jste do něj vše důležité, a kandidáti se zrovna nehrnou? Popřemýšlejte, jestli jste to nepřehnali s požadavky. Nehledejte supermany! Je prověřené praxí, že pokud toho požadujete příliš, odradíte skromné uchazeče. Popište především to důležité, přes co nejede vlak (například znalost některých programů či řidičský průkaz, pokud jde o obchodního zástupce pro celou Moravu).

A jak zajistit, aby byly požadavky v inzerátu přehledné a viditelné na první dobrou? Využijte například odrážky nebo jiné symboly. Do jednoho inzerátu ale jen jeden typ odrážek, i když je z čeho vybírat:

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.