banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Strukturovaný životopis. Na co nezapomenout a co klidně vynechat

Po střední škole jsem nastoupila jako fakturantka, ale brzy se mi narodila dcera…Tak takhle ne! Strukturovaný životopis šetří čas váš i personalisty. Jak má vypadat?

Osobní údaje

·       Jméno, příjmení, titul

Kontaktní údaje

·       Telefonní číslo, e-mail (nejlépe ve tvaru jmeno.prijmeni, ne libovej.motorkar)

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

·       Kontaktní adresu či státní příslušnost připojovat můžete, ale nemusíte.

·       Informace o zdravotním stavu, počtu dětí, vyznání či politické příslušnosti do CV nepište.

Pracovní zkušenosti

·       Řaďte je chronologicky od nejnovějších po nejstarší. Poctivě pište měsíc a rok začátku a konce trvání pracovního poměru, název a adresu zaměstnavatele, pozici.

·       Ke každé pozici uveďte několik nejdůležitějších pracovních aktivit, které jste zastávali, například: vedoucí prodejny – komunikace s dodavateli, odpovědnost za skladové hospodářství včetně inventarizace, zpracování mzdových podkladů pro účetní oddělení, řízení prodeje s ohledem na naplnění obchodních cílů, zodpovědnost za pokladnu.

·      Pokud jste u jednoho zaměstnavatele působili na více pozicích, vyjmenujte všechny.

Vzdělání

·       Uveďte nejvyšší dosažené vzdělání, jestli ještě studujete, zmiňte to.

·       Napište název školy, obor studia, získaný titul a rok ukončení (u studentů předpokládaný rok ukončení studia).

·       Patří sem i vzhledem k pozici relevantní absolvované kurzy (např. jazykové, práce se speciálními počítačovými systémy, účetnictví…)

Další dovednosti a znalosti

·       Tady je prostor napsat, že máte řidičský průkaz, vaše jazykové znalosti (uvádějte je ideálně podle evropského referenčního rámce, tedy pomocí stupnice A1, A2, B1, …) nebo alespoň popište, jestli se domluvíte o základních věcech či i o složitějších odborných tématech. 

·       Ovládáte-li práci s počítačem, napište, s jakými programy a na jaké zhruba úrovni. Jestli pouze uživatelsky (nejčastěji Word, Excel) nebo je vaše znalost pokročilejší.

·       Můžete tady zmínit i některé vaše vlastnosti vhodné pro danou pozici (bývají uvedené u inzerátu) nebo je zvlášť vypsat do speciální kolonky.

Vlastnosti

·       Lepší, než vypisovat jednu charakteristiku vedle druhé spolehlivost, schopnost učit se novým věcem, komunikativnost –, je vylíčit, jak se u vás daná vlastnost projevovala v minulosti, například: Za deset let jsem nepřišel/la ani jednou do práce pozdě, aniž bych se předem omluvil. Pokud je to tedy pravda a chcete poukázat na vaši spolehlivost. 

 

 

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.