banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Sezona brigád už se rozjela. Jak si z nich vybírat a na co dát pozor?

Pokud chcete na léto pěkný přivýdělek, je ideální doba začít se rozhlížet. Firmy shánějí pomocníky za zaměstnance chystající se na dovolenou.

S naší aplikací je to jednoduché. Nastavíte si, v jaké vzdálenosti od výchozí adresy chcete brigádu hledat. Potom zadáte, v jakém oboru. Ve třetím kroku si můžete vybrat i hodinovou mzdu a v poslední fázi nezapomeňte zaškrtnout políčko brigáda. A hle! Jejich seznam podle vašich představ je tu.

Brigáda jako cenná zkušenost

Vytříděné nabídky si projdete a na ty nejzajímavější odpovězte. Rozhodovat se můžete třeba podle toho, jestli chcete na brigádě získat zkušenosti vhodné pro budoucí dlouhodobější místo. Takhle mohou uvažovat nejen studenti, ale třeba i dosud nezaměstnaní, kteří si chtějí udělat volnější léto a mezitím se porozhlédnout. Brigáda se hodí i pro lidi, kteří se chystají změnit obor a touží si nový typ práce zatím jenom vyzkoušet.

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Rozmyslete si předem…

I když je brigáda jen na pár měsíců, zaměstnavatel bude chtít najmou někoho, kdo je spolehlivý. Pozná se to už při telefonickém pohovoru, pokud předchází před schůzkou. Je dobré mít hned od začátku rozmyšlené:

·      Kolik hodin denně/týdně/měsíčně byste chtěli pracovat.

·      Jak fyzicky náročnou práci jste ochotni či schopni vykonávat.

·      Nakolik potřebujete mít možnost plánovat si služby/směny a případně jak dlouho předem.

Čím lépe budete připraveni, tím snadněji se s budoucím zaměstnavatelem dohodnete, nebo nedohodnete, pokud se budou vaše představy zásadně lišit. V tom případě ušetří obě strany čas a mohou hledat dál.

Také se nezapomeňte domluvit na typu pracovní smlouvy. U brigád jsou to nejčastěji dohody o provedení práce nebo o provedení činnosti. Sezónní práci, zvlášť je-li na delší dobu, je však možné sjednat si i s klasickou pracovní smlouvou na dobu určitou.

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.