banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Sociální pracovník / Průvodce školní docházkou

Pořád hledají

Charita Ústí nad Labem

Hlavní 200, Ústí nad Labem-Mojžíř

Vzdálenost od tebe uvidíš po zadání adresy ve výpisu nabídek.


Plat

30 000 - 38 000 Kč

Úvazek

Práce na plný úvazek

Smlouva

Pracovní smlouva

Benefity

Dovolená 5 týdnů

Vzdělání

Bakalářské

Vhodné pro

Absolvent

Zařazené

Služby, Vzdělávání a školství, Zdravotnictví a sociální péče


O pozici

Snil jsi někdy o cestě kolem světa? Chtěl poznávat nové kultury a díky tomu rozumět trochu lépe i sám sobě? A co pomoct bližnímu? Možná jsi někdy i chtěl pomáhat, vyrazit do Afriky a zachraňovat životy tam… My ti nabídneme cestu mnohem méně náročnou na vzdálenost od domova, za to obdobně dobrodružnou. Hledáme do týmu srdcem dobrodruhy, výzkumníky, lidi, kteří si stále pěstují svou dětskou zvídavost. Na této cestě ji totiž budeme potřebovat.

V Charitě Ústí nad Labem od září rozjíždíme pilotní projekt MPSV zaměřený na prevenci předčasných odchodů ze vzdělávacího systému. Pohybovat se budeme na hraně sociální práce, inovativního vzdělávání a osobnostního rozvoje. Spolupracovat budeme hlavně se základními a mateřskými školami, které nám pomohou vytipovat rodiny, které by naši pomoc mohly potřebovat. Budeme hledat cesty, jak udělat školu a úspěch v ní pro děti dosažitelný, podporovat rodiče při zvládání školních povinností svých dětí a mnoho dalšího.

Co tedy budeš v tomto projektu vlastně dělat?

1) „Pojedeš“ s námi do Mojžíře, kde na tebe čekají krásné prostory, nové vybavení, děti těšící se na tvůj zájem o ně.

2) Můžeš se těšit na skvělý tým. Povede tě holka, co dělala instruktora snad všeho, včetně plavčíka na Floridě + opravdu rozumí speciální pedagogice.

3) Můžeš se těšit na výbornou spolupráci s místní základkou a na rodiny, které zde mají své děti.

4) Pracovat budeš ve čtyřčlenném týmu, setkávat se budeš ale i s dalšími týmy – pracovníky služeb SAS a NZDM. Spolupráci budeš udržovat i s pedagogy a ostatními pracovníky školy, zaměstnanci PPP, OSPOD, SPC apod.

5) Uživatelé pro tebe budou partnery ve spolupráci – budeš se zajímat o jejich náhled, pomáhat jim rozklíčovat, kudy vede cesta k prvnímu malému zlepšení.

6) Projekt je na tři roky – cíle s rodinou i s dětmi budeš nastavovat „tak malé“, aby byly pro všechny dobře uchopitelné, měřitelné a hodnotitelné (však to znáš – prostě SMART)

7) Tvůj „normální den“ bude o přípravách materiálů, administrativě a o odpolední návštěvě rodin – děti se vrátí ze školy, zjistíš, s čím jim můžeš pomoci, nebo co potřebují naučit rodiče, aby byli s to podporovat své děti i po skončení projektu. Jednou týdně povedeš ve spolupráci s kolegyní odpolední klub pro děti. Jednou měsíčně uspořádáte setkání pro rodiny.

Co od tebe potřebujeme:

Hledáme někoho aktivního, týmového, kdo nečeká na přidělení úkolu, sám se zajímá a vymýšlí, co by jak udělal. Týmový duch se tady bude hodit více, než kde jinde – jde o pilotní projekt, sdílení zkušeností urychlí proces učení.

Potřebujeme, abys do rodin přicházel s otevřenou myslí – byl vnímavý, přijímající, nehodnotil život druhých z pohledu svých hodnot a zkušeností. K této práci potřebuješ opravdu hodně respektu a pokory.

Bude skvělé, pokud už máš praxi s individuálním plánováním. Povedeš poměrně podrobnou administrativu s orientací na naplnění smyslu projektu. Výstupy budeš průběžně reflektovat s koordinátorem projektu.

Budeme preferovat osoby se vzděláním dle zákona o sociálních službách. Tj. VOŠ - program sociální práce a sociální pedagogika, sociální a humanitární práce, sociální práce, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost, VŠ – studium v programu zaměřeném na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku. Možné je i pedagogické vzdělání.

Psychoterapeutický nebo koučovský výcvik výhodou.

A co ti nabízíme?

Mzdu 30 000 - 38 000

Stravenkový paušál

Dog – friendly office

Pružnou pracovní dobu

Služební notebook a telefon

Možnost občasného homeoffice

Nástup dle dohody

Práci v zavedené organizaci Charita Ústí nad Labem.

Těšíme se na tvůj životopis.

K CV prosím připoj svůj motivační dopis.

Nebo zkus mobilní apku

Uvidíš nabídky ve svém okolí a všechny své odpovědi budeš mít vždy po ruce

Naskenuj kód

Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.