banner

Zkuste vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Sociální pracovník v Centru duševního zdraví Hradec Králové

Méně než 2 týdny

Péče o duševní zdraví, z.s.

Kavčí plácek 121/1, Hradec Králové

Vzdálenost od vás uvidíte v aplikaci.

Získat

Plat

25 000 - 30 000 Kč

Úvazek

Práce na plný úvazek

Smlouva

Pracovní smlouva

Benefity

Bonusy/prémie, Mobilní telefon, Flexibilní začátek/konec pracovní doby, Dovolená 5 týdnů, Vzdělávací kurzy, školení, Zdravotní volno/sickdays, Možnost občasné práce z domova, Individuální rozvržení pracovní doby

Vzdělání

Vyšší odborné

Vhodné pro

Absolvent

Zařazené

Zdravotnictví a sociální péče

O pozici

Jsme nezisková organizace Péče o duševní zdraví (PDZ) a klienty s duševním onemocněním podporujeme už 27 let – ve 2 krajích a 7 okresech. Podporujeme klienty na cestě zotavení se z duševního onemocnění. Nyní hledáme nové kolegy nebo kolegyně na pozici sociální pracovník/pracovnice, kteří rozšíří náš tým v Centru duševního zdraví Hradec Králové.

PéDéZet sociální pracovník/pracovnice:

 • pracuje metodami case management a psychosociální rehabilitace,
 • jezdí za klientem domů či na jiné domluvené místo, s klienty ve vážnějším stavu pracuje více lidí současně,
 • nejčastěji pomáhá klientovi při: zvládání projevů duševní nemoci v běžném životě, nácviku péče o vlastní osobu i domácnost, jednání na úřadech (např. vyřizování sociálních dávek), finančním hospodaření (plánování rozpočtu, řešení dluhů atd.), řešení krizových situací, jako je ztráta zaměstnání či bydlení aj., aktivním trávení volného času a získávání společenských kontaktů,
 • je důležitou osobou pro klienta a současně nepostradatelnou součástí týmu, 
 • v týmu spolupracuje dalšími sociálními pracovníky, psycholožkou, psychiatrem i peer konzultantem, účastní se porad a společně se všemi podporuje klienta na cestě zotavení, 
 • může vyřídit část administrativy třeba z home office,
 • vlastní zázemí ve středisku (pracovní stůl, notebook a telefon),
 • organizuje i volnočasové aktivity pro klienty, spolupracuje s rodinou klienta.

Proč se vám bude v PDZ líbit? 

V Péči o duševní zdraví máme jasný cíl – podporujeme klienty na cestě zotavení, aby mohli žít smysluplný život i přes omezení způsobená duševním onemocněním. Daří se nám to, protože: 

 • si zakládáme na intenzivní metodické podpoře a máme funkční systém konzultací, 
 • budujeme s klientem vztah a dokážeme reagovat na jeho individuální potřeby i případné výkyvy zdravotního stavu včas a efektivně, 
 • všechny zaměstnance kvalitně zaškolujeme,  
 • našim zaměstnancům plně hradíme akreditované vzdělávání a umožňujeme jim čerpat fond pracovní doby na vzdělávání. 
 • Koukněte se na video a zjistíte, jak pracujeme v našem centru duševního zdraví: https://www.youtube.com/watch?v=WpN0kPE942Y&t.

Dává vám to smysl stejně jako nám? 

Rozhodněte se a pošlete nám životopis. Potkáme se na pohovoru a zjistíme, jestli posílíte náš tým. Abychom vás mohli přijmout, je důležité mít: 

 • vzdělání VŠ/VOŠ v oborech zaměřených na sociální práci, sociální pedagogiku, sociální a humanitární práci, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost.

Podmínkou pro zařazení do výběrového řízení je profesní životopis a motivační dopis zaslaný do 16. 12. 2022, nástup od 1. 1. 2023.

Nebo zkuste mobilní apku

Uvidíte nabídky ve svém okolí a všechny své odpovědi budete mít vždy po ruce

Naskenujte kód

Na Práci za rohem máte největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírejte z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme vaše osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.