banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Známe 5 nejčastějších chyb v CV. Nedělejte je!

Nejčastější chyby v CV

Zbytečné prohřešky, které srážejí vaše shrnutí kariéry. Podívejte se, které to jsou, a vyvarujte se jich.

1. Pravopis

Gramatické chyby a překlepy jsou v životopisech celkem běžné. Bohužel ani automatická oprava textu vás před nimi neochrání. Ne všechny češtinářské přešlapy za vás zvládne „vyžehlit“ a naopak může i některé přidělat. Text proto pečlivě zkontrolujte. Pokud se necítíte být experty na češtinu, dejte svůj životopis před odesláním přečíst někomu dalšímu.

2. Zbytečné osobní informace

Rodinný stav, informace o dětech a manželovi, náboženské vyznání, politická příslušnost a podobné ryze osobní informace do CV nepatří. Ani datum narození není povinné, je na vás, jestli ho uvedete.

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

3. Fotka

Není povinná, ale věřte, že může hodně pomoci, pokud vaše CV získá tvář. Ale jen v případě, že na ní budete vypadat dostatečně reprezentativně. Což neznamená „vymazlit“ obrázek pomocí různých filtrů do podoby, která vám pomalu nebude podobná. Střízlivé foto vaší upravené hlavy po ramena, zepředu, bude úplně stačit. Jestliže takový snímek nemáte, raději k CV nic nepřidávejte.

4. Délka

Méně je více. Nepiště žádné slohové práce. Celý váš životopis by se měl vejít na 1–2 strany. Uvádějte jen relevantní pracovní zkušenosti a ke každé za dvěma třemi odrážkami vysvětlete, co bylo vaší náplní práce. Využívejte slovesa a klíčová slova z inzerátu (můžete je i zvýraznit). 

5. Forma a formát

Nepoužívejte kreativní formátování a barevné písmo, opět platí především střízlivost. Dva, nejvýš tři fonty budou stačit. Životopis posílejte ideálně ve formátu PDF, tím zabráníte tomu, aby se po cestě „rozsypal“, a snížíte také jeho velikost.

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.