banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Využijte příznivé doby pro hledání výhodného místa

Pokud jste bez zaměstnání nebo si chcete v práci polepšit, je teď nejlepší doba začít pořádně hledat. Proč zrovna v těchto týdnech?

Zpátky ke strojům

Po létě se personalisté i majitelé firem vracejí z dovolené. Na nábor mají zase dostatek času a také sil. Navíc začínají plánovat do budoucna, což obnáší i počty lidí, které budou v dalších měsících a letech potřebovat. Proto se koncem prázdnin a na začátku září zase všechno rozbíhá. Buďte ve střehu a začněte odpovídat na inzeráty co nejdříve. Předběhnete ty, kteří se začnou v průběhu září teprve rozkoukávat.

Hlad po lidech

Podle našich statistik stále trvá zvýšená poptávka po lidech. Firmy potřebují posily, zatímco kandidátů je spíš méně. Z toho vyplývá, že kdo chce sehnat práci, kterou by si představoval, má nyní slušnou šanci uspět. Pokud přece jenom váháte, jestli do změny místa jít, vězte, že podle našich výzkumů naprostá většina (74 %) těch, kteří práci v uplynulých 12 měsících změnilo, hodnotí tento krok jako změnu k lepšímu.

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Překonejte svoji nerozhodnost

Každý člověk je v jiné situaci. Třeba nejste s místem zcela spokojeni, ale máte své pádné důvody, proč zaměstnání neměnit. Pokud ale víte, že byste změnu potřebovali, protože vaše stávající pozice má víc výhod než nevýhod, zkuste začít odepisovat na inzeráty u nás v aplikaci. Je to jednoduché, můžete ji mít díky mobilu pořád po ruce a nebude vás to stát neúměrně času ani námahy.

Proč nečekat

Situace na pracovním trhu teď přeje odvážným – ti, kteří hledají práci, se nemusejí potýkat s velkou konkurencí ostatních uchazečů. To ale nemusí trvat věčně. Třeba za půl roku už může být situace jiná. Navíc firmy jsou teď ochotné nabízet různé nástupní odměny a další bonusy, jako jsou třeba příplatky na cestovné, stravné, zaškolení pro nováčky, proto je situace i z tohoto pohledu příznivá.

Nenechte se odradit

Hledání práce je vždycky určitý proces. I když je počet nabídek štědrý, neznamená to, že to klapne hned napoprvé. Zaměstnavatel vám musí sednout. Alespoň v těch pro vás důležitých věcech. A naopak. Také vy musíte vyhovovat kolektivu, do kterého nastoupíte. Nenechte se proto odradit, pokud po odpovědi na inzerát, nedostanete reakci hned nebo bude zamítavá. Zkoušejte to dál. Kdo se snaží, dříve či později vyhovující místo získá.

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.