banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Vyhněte se pasti hledání dokonalého kandidáta

Svalnatý, opálený, na krátko… Nevylučujte lidi z výběrového řízení jen proto, že nevyhovují vaší představě vysněného uchazeče. Přicházíte zbytečně o šikovné lidi.

Dvě třetiny pryč

Vypisujete novou pozici a v hlavě máte, možná aniž byste to tušili, obraz ideálního kandidáta. Je to muž okolo 35 let, svalnatá postava, sestřih nakrátko…

Na základě některých životopisů si ho představíte lépe, na základě jiných hůře. Možná podle toho došlé odpovědi i třídíte. Tento by mohl odpovídat, tenhle ne. Jenže uvedená strategie není zrovna nejstrategičtější.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Protože na základě určitého stereotypním uvažování by z náboru mohli vypadnout i lidi, kteří by se na pozici hodili. Může přitom jít o docela velkou skupinu uchazečů. Třeba když z náboru vyloučíte kandidáty starší 40 let, zůstanou stranou dvě třetiny potenciálních zaměstnanců.

Pozor na diskriminaci

Ostatně diskriminovat kandidáty z důvodu věku, zdravotního stavu, rodinné situace nebo národnosti zakazuje zákon. Už proto by se měl člověk při uvažování o vhodných uchazečích různým předsudkům vyhnout. Například není pravda, že lidé kolem padesátky se nenaučí novým znalostem a dovednostem. Neplatí to samozřejmě o všech, někteří budou mít větší snahu se posouvat než jiní.

Mladí ubývají

To samé lze ale říct i o mladších ročnících. Navíc mladých lidí bude na pracovní trh přicházet stále méně. Ještě před dvaceti lety to bylo každý rok kolem 180 tisíc, dnes je to jen 80 tisíc lidí. Nevyplatí se proto sázet jen na mladé ze škol, je potřeba při náboru oslovit i kandidáty ve středním a vyšším produktivním věku. 

Nemáte pravého kandidáta? Vytvořte si ho

Zároveň je potřeba si uvědomit, že málokdy přijde kandidát zcela přesně odpovídající požadované kvalifikaci a s ideální praxí. Takových bývá zatraceně málo. Požadavky na pracovním trhu se dnes mění tak rychle, že ani školy nestačí na tak překotné změny reagovat.

Zároveň už se spousta lidí naučila, že nevystačí s jednou profesí celý život. Při posuzování kandidátů proto zvažte, jestli by se nemohli vše potřebné u vás ve firmě doučit. Málokdo má dnes jednu práci nebo jedno zaměření celý život. Jestliže narazíte na šikovného aktivního člověka a dáte mu šanci v novém prostředí, získáte nejspíš loajálního zaměstnance, jehož si přetvoříte k obrazu svému. 

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.