banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

V lednu začnu hledat. Využijte zvýšenou poptávku firem po zaměstnancích

Zahájení roku bývá častým mezníkem, od kterého se začíná: hubnout, sportovat, ale i hledat si lepší práci. Je-li to poslední váš případ, jděte do toho naplno.

První měsíce nového roku bývají pro hledání nové práce v mnohém ideální: firmy opět zintenzivňují nábor, a to i s výhledem do budoucna. Vypisují tedy více pozic.

Využít tuto vlnu se vyplatí i proto, že celkově nábor začíná podle našich dat zpomalovat. Na řadu firem už doléhají zvyšující se náklady a taková situace nabírání nových posil zrovna nenahrává. Už proto je dobré hledání práce neodkládat.

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Místo, které seženete teď, byste možná sehnali za půl roku či za rok také, ale je otázka, za jaký plat. Zatímco v současnosti firmy nové, především kvalifikovanější síly nutně potřebují a jsou stále ochotny je zaplatit, za půl roku už může být situace trochu jiná.

Snadno a rychle

Využijte výhody naší mobilní aplikace, díky níž můžete hledat práci takřka kdykoliv a kdekoliv. Stačí pár kliknutí už při zadávání toho, co požadujete, a stejně snadná je i komunikace s potenciálními zaměstnavateli. Žádné dlouhé vypisování není potřeba. 

Víc odpovědí znamená víc příležitostí. Poslat jednu dvě reakce nebude nejspíš stačit. Na druhou stranu nedělejte kobercové nálety. Stále byste si měli udržet přehled o tom, kam jste odepisovali a proč.

Až vám z firmy zavolají, neměli byste působit zmateně. Jestliže hovor nestihnete vzít, volejte zpátky, jakmile to bude možné. Otálet den dva může znamenat promarněnou příležitost.


Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.