banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Tři malé triky, které vám pomohou získat místo

Jsou to jen maličkosti, ale právě ty často rozhodují. Podívejte se, jaké tři komunikační triky použít při náboru, abyste vystoupili z řady uchazečů.

Ach Romeo, Romeo! Proč jsi Romeo?

Tenhle trik používají často obchodníci. Oslovují vás jménem. Napřed příjmením, ale zanedlouho je z pana Ondřeje Karfíka Ondra a z Magdalény Břeskové je Magda nebo dokonce Magdička. I když dál je oběma vykáno. Oslovovat někoho jménem znamená předcházet si ho, dostávat ho na svoji stranu, dávat mu najevo, že mi na něm záleží.  

Toho lze využít při jakémkoliv jednání, pohovor nevyjímaje. Můžete to vyzkoušet už během úvodního telefonátu. Když se volající z firmy představí jménem, zkuste si ho zapamatovat. Na pozdrav: „Dobrý den, pane Skálo, tady Vranská z Estavisty,“ můžete rovnou opáčit: „Zdravím vás, paní Vranská.“ Je to maličkost, ale dámu na druhé straně aparátu to potěší, a přidá vám to pár nenápadných bodíků navíc. A pokud uslyšíte neformální: „Dobrý den, Aleši, tady Martina Vranská z Estavisty“, bez rozpaků můžete otočit: „Dobrý den, Martino, rád vás slyším“.

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Citově zabarvené výrazy na pohovor patří

Citově zabarvenými výrazy jsou míněna slova, jimiž svoje odpovědi můžete „polidštit“. Když budete mluvit o tom, co jste dělali a děláte, nebojte se je použít, třeba: „Baví mě, že se musí na každou zakázku trochu jinak, podle toho, jak si to klient vymyslel.“ Nebo: „Mám rád/a, když čísla v tabulkách sedí na korunu přesně“. Citově zabarvená slova působí, že vám na tom, o čem mluvíte, záleží, a že jste v tom citově angažovaní. Pokud je to práce, tím lépe.

Nevyhýbejte se těmto slovům, ani když hovoříte o firmě, kam máte nastoupit. „Je příjemné, že dává zaměstnancům volné dny navíc.“ „Potěšilo mě, že se u vás pracuje v čistém prostředí.“ Pozitivní hodnocení firmy formou citově zabarvených slov se bude vašemu protějšku u pohovoru velmi dobře poslouchat.

Jednou a dost

Méně je někdy více. Platí to zejména při vyjednávání, například o platu. Až na něj dojde, oznamte částku, kterou byste si představovali, a… odmlčte se. I když nastane poněkud trapná chvilka, protože z opačné strany stolu několik vteřin nikdo nic neříká. Vydržet to a nezačněte svoji cifru obhajovat. Vypadalo by to, že sami nevěříte tomu, že na ni máte nárok. Svoje argumenty, proč byste měli dostat tolik, předložte případně až po vyzvání. Dejte zkrátka druhé straně prostor na reakci. 

 


Mohlo by tě zajímat
Kde a jak zjistit, jaká firma doopravdy je

Jestli člověk bude někde pracovat, záleží nejen na zaměstnavateli, ale i na kandidátovi. Také on si vybírá – pracovní prostředí, kolegy, nadřízené. Je proto dobré udělat si před podepsáním smlouvy průzkum... celý článek

Odpovídejte na víc inzerátů současně, v naší „appce“ je to jednoduché

Pár kliknutí a šance navíc. Reagovat na inzerát je s naší aplikací snadné, proto nespoléhejte jen na jedno želízko v ohni.

Když se vracíte po rodičovské. Jak napsat CV?

Návrat do práce po několika měsících nebo letech pečování o potomka nebývá snadný. Jak v takovém případě sestavit životopis?

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Google Play
App Gallery
App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Google Play
App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.