banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Těchto 5 věcí na pohovoru nedělejte! Uškodili byste si

Uchazeč přijde pozdě, nadává na bývalou práci a nejvíc ho zajímá, kolik dostane. Jak asi dopadne? Nedělejte chyby, které zmaří vaše šance získat práci, o niž usilujete.

1.      Neslušné chování

Zní to jako samozřejmost, ale co všechno se slušným chováním myslí? Především přijít včas. Ideální je dorazit na schůzku tak 5 až 10 minut předem a ne na poslední chvíli nebo dokonce po začátku. Trůnit někde na chodbě už půl hodiny předem, ale také není vhodné. Stejně jako příliš neformální oblečení. Ošuntělé džíny, kapsáče, kšiltovka nebo třeba příliš hluboký výstřih…Prostě ne! A nezapomeňte si před začátkem vypnout zvonění na telefonu.

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

2.      Pomlouvání

Proč jste odešel/šla z bývalého zaměstnání? Hlavně neodpovídejte, že to bylo kvůli nesnesitelným kolegům a šéfovi, naprostému budižkničemu, což doložíte několika peprnými historkami. Bývalý zaměstnavatel se nepomlouvá. Tečka. I výše řečené se dá vyjádřit diplomaticky: Měl jsem jiný názor než kolegové/vedoucí na některé pracovní úkoly a přestalo nám to fungovat.

3.      „Sápání se“ po penězích

Do práce se chodí kvůli výplatě, ale není vhodné dávat najevo, že jediné, co člověka na obsazované pozici zajímá, je výše mzdy nebo výhody, jako je používání služebního auta. O tom by měl začít v ideálním případě zaměstnavatel. Pokud se po těchto informacích sápe uchazeč, nepůsobí to dobře.

4.      Vzbuzování lítosti

Je velkou chybou přijít na pohovor a dělat ze sebe chudáka v domnění, že budu díky tomu přijat/a. Z lítosti firma nikoho nezaměstná. Proč taky. Je potřeba prokázat schopnosti a kompetence, které jsou nutné pro danou práci. Fakt, že měl někdo složitý osud nebo se ocitl v těžké situaci, mu místo nezajistí.

5.      Pasivita

Uchazeč během pohovoru sedí jak schlíplá slípka, každou odpověď aby z něj páčili a když je mu nabídnuto, aby se na něco zeptal, jen pokrčí rameny a nic z něj nevypadne. Ne každý srší energií, ale příliš pasivní vystupování může být vnímáno jako nezájem. Než půjdete na pohovor, připravte si proto odpovědi na otázky, které můžete dostat, stejně tak si ale připravte své vlastní dotazy.

 

 

 

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.