banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Řekněte si o víc peněz, ale jděte na to chytře

Pozorujete, jak se všechno zdražuje? Je logické, že chcete větší výplatu. Vysoká inflace a ceny energií však nejsou pádným argumentem pro přidání. Co by mohlo šéfa a firmu přesvědčit?

Dokažte, že makáte 

Že se zdražuje, pociťují všichni. To znamená, že i firmy. Jestliže tedy budete při vyjednávání o vyšší mzdě argumentovat rostoucími cenami, stejnou kartu může vytáhnout i zaměstnavatel. Daleko se pak nedostanete. Je proto strategické mít po ruce jiné důvody, proč by vám vedoucí měl zvýšit mzdu. Které by to měly být? 

  • Pochlubte se tím, co se vám v poslední době povedlo, na čem jste zapracovali.
  • Připomeňte, pokud děláte nad rámec své pracovní náplně.
  • Upozorněte šéfa, jestliže vám od posledního zvýšení platu výrazně přibyla práce. Máte jí dvakrát tolik, ale peníze dostáváte stejné. 
  • Zmiňte se o tom, co máte před sebou. Čeká vás třeba obtížná sezóna, protože se přistavěla zahrádka, takže budete mít jako číšník/nice víc práce. 

Zjistěte si, jaká je běžná odměna za vaši práci

Čím víc budete chtít přidat, tím spíš budete muset dokázat, že jsou vaše požadavky oprávněné. Větší šanci na úspěch mají lidé, bez kterých se zaměstnavatel neobejde. 

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Můžete také svoji mzdu porovnat s i inzeráty na podobnou pozici v aplikaci Práce za rohem. Zjistíte tam, kolik nabízejí za stejnou práci jiní zaměstnavatelé. Když vyjde najevo, že máte méně, můžete to při vyjednávání také nadhodit. 

Co můžete udělat pro zvýšení

Nemáte v ruce nic, čím byste mohli šéfa přesvědčit? Zjistěte od něj, co byste pro zvýšení mzdy mohli udělat. Dbejte však na to, aby se případný větší podíl práce dostatečně odrazil v navýšení peněz. Pokud vám šéf podobný typ dohody navrhne a vy si nebudete hned na místě jistí, vezměte si čas na rozmyšlenou. 

Jestliže je však vedoucí přes vaše argumenty zásadně proti, o navýšení nechce ani slyšet a vymlouvá se, je otázkou, jestli nezvážit zaměstnání někde jinde. Volných míst je nyní víc než uchazečů, takže máte velkou šanci si výrazně polepšit. Projděte si nabídky v naší aplikaci, ať nepropásnete skvělou příležitost. 

 

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.