banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Proč zaměstnávat absolventy generace Z?

Potřebujete v práci závan čerstvého větru? Dejte šanci absolventům. Díky jejich mladistvému elénu, odvaze a zápalu do práce můžete do týmu získat cennou posilu.

Připravte se však na to, že dnešní nastupující generace je oproti těm minulým zcela odlišná. Jsou to lidé narození po roce 1995, kteří rovnýma nohama skočili do digitálního světa. Nepoznali život bez mobilních telefonů, nedokážou si představit, jak fungoval svět bez internetu. Narodili se do globalizovaného světa, ovládají cizí jazyky, jsou zvyklí cestovat. Je proto zřejmé, že bude jiný i jejich způsob práce a myšlení.

Využijte jejich multitasking, rychlou adaptaci i přirozenou touhu měnit svět k lepšímu a obohaťte svůj tým o jejich nový pohled na práci.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Jaké jsou výhody zaměstnávání absolventů 

1. Jsou hladoví po nových informacích

Je pro ně přirozené, že se chtějí dále vzdělávat. Váží si učitelů a starších, zkušených lidí. Rádi se inspirují u těch nejlepších v oboru. Jsou pro ně přirozenými leadery, od kterých se učí, jak být v životě úspěšný. U generace Z více než kde jinde platí, že příklady táhnout. 

2. Rychle zpracovávají neuvěřitelné množství informací

Od mala jsou zavaleni velkým množstvím informací, ve kterých se dokážou rychle orientovat. Jsou zvyklí, že jsou ve spojení s celým světem. Potřebují být neustále na příjmu. Díky tomu mají skvělý přehled o svém oboru

3. Technologie mají v malíčku 

Jako houba do sebe nasávají další a další novinky, které se nebojí použít. Je pro ně samozřejmé, že využívají moderní technologie, aby si usnadnili život. Budou patřit mezi zaměstnance, kteří neustále zdokonalují a zefektivňují pracovní procesy. 

Jaké mají absolventi nároky na práci

Starší zaměstnanci hledali v práci především jistotu a stálý zdroj obživy. Co očekávají dnešní absolventi? 

Hledají smysluplnou práci 

Práce je pro ně posláním, které je naplňuje. Pro generaci Z je nejdůležitější vědět, že dělají práci, která má smysl a která povede ke kariérnímu růstu. Když budou pracovat na projektu, kterému věří, dají do jeho úspěšné realizace úplně všechno. Dopředu je žene touha po nových poznatcích i uznání.

Potřebují flexibilní pracovní dobu

Pokud si myslíte, že lidé odvedou největší kus práce, když sedí na svém místě od osmi do čtyř, ukáže vám generace Z, že tohle už dávno neplatí. Potřebují volnost a přizpůsobení pracovní doby svému osobnímu životu, který je pro ně velmi důležitý. Ocení flexibilní pracovní dobu, práci na snížený úvazek, možnost home office nebo práci na dálku odkudkoliv. 

Chtějí se stále vzdělávat

Vzdělání berou jako cestu k poznání sebe sama i světa kolem. Umožněte jim pokračovat v dalším studiu, vyrážet na zahraniční stáže, účastnit se školení. Odměnou vám bude zapálený zaměstnanec, který svým oborem žije. 

Potřebují pochvalu 

Sebevědomí generaci Z nechybí. Dokážou se postavit autoritám, když jsou přesvědčeni, že je potřeba se ozvat. Oproti předchozí generaci jsou však zvyklí na feedback. Zpětnou vazbu neberou jako kritiku, ale jako odrazový můstek k lepším výkonům. 

Touží po pestrosti

Za svůj krátký život si navykli na neustálý pohyb a změnu. Ani v zaměstnání nemají rádi rutinu. Pokud bude jejich práce jednotvárná, ve firmě dlouho nevydrží.

Věrni jednomu zaměstnavateli

Na rozdíl od dřívějších mileniálů, kteří jsou vnímáni jako optimisté a idealisté, se generace Z dívá na svět realisticky. Touží po zaměstnavateli, který jim umožní stabilitu a kariérní růst. Pokud se k nim jako zaměstnavatel budete chovat s respektem a umožníte jim pracovat, tak, jak potřebují, získáte věrného zaměstnance, který bude odvádět kvalitní práci.

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.