banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Oceňte se za to, co jste zvládli v uplynulém roce. A naberte síly do toho příštího

Nezadržitelně se blíží konec roku a s ním i ohlédnutí za tím, co přinesl. Zároveň se lze pokusit odhadnout, co přinese rok příští. Leccos naznačují data z našich výzkumů.

Odcházející rok byl na události bohatý. Každému asi přinesl trochu něco jiného, i když určitá specifika, jako je třeba ne zrovna příjemné zdražování, měl bohužel pro všechny společná. Také ale přinesl nebývale vysoký počet pracovních příležitostí, z nichž jste mohli vybírat i díky naší aplikaci Práce za rohem. Pokud jste ji využili a našli jste místo, které vám vyhovuje, těší nás to a přejeme vám v novém zaměstnání hodně úspěchů.

Pokud (lepší) práci zrovna sháníte, vězte, že pracovních nabídek je stále dostatek, i když firmy v posledních měsících mírně utlumily nábor. Větší počet lidí, podle údajů z našich pracovních portálů asi o 10 % více než před rokem, také shání práci. Konkurence uchazečů je tedy vyšší, ale zejména kandidáti s vyšší kvalifikací jsou na pracovním trhu stále velmi žádaní a v řadě zejména technických oborů dosud nedostatkoví.

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Mějte oči otevřené

Jen pětina zaměstnanců je zároveň přesvědčena, že má kam jít, tedy že má dost příležitostí k odchodu. Toto velmi nízké číslo je způsobeno možná i tím, jak jsou psané pracovní inzeráty, které mohou výčtem přílišného počtu požadavků řadu kandidátů odrazovat.

Nepatřete mezi ty, kteří se lehce vzdají. Pokud splňujete přibližně 80 % toho, co po vás v inzerátu chtějí, a místo se vám líbí, do výběrového řízení se přihlaste. Firmy někdy zařazují mezi požadavky i dovednosti, které na novém místě nebude potřebovat příliš často a nebývá až takový problém se je doučit.

Oceňte se a vytrvejte

Rok 2022 mohl být po turbulentním pandemické éře obdobím zklidnění, ale to se tak úplně nestalo. Objevily se jiné události, které mimo jiné potvrdily, že mnoho jednotlivců i firem dokáže pomoct nově příchozím lidem v nouzi. To si zaslouží ocenění.

Stejně jako všechno, co jste v uplynulém roce zvládli. A nejspíš ještě zvládnete, protože přípravy Vánoc jsou v plném proudu, což si od řady zaměstnanců žádá zvýšené pracovní nasazení. Hodně sil do finiše i do začátku nového roku vám přeje aplikace Práce za rohem, která tu pro vás nadále zůstává jako průvodce změnou práce i vašeho života zaměstnance.Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.