banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Když se vracíte po rodičovské. Jak napsat CV?

Návrat do práce po několika měsících nebo letech pečování o potomka nebývá snadný. Jak v takovém případě sestavit životopis?

Máte víc možností

Při psaní pracovních zkušeností se doporučuje postupovat od nejmladších po nejstarší. I tak ale nemusí na začátku výčtu figurovat přímo rodičovská dovolená. Jestliže jste odcházela na mateřskou ze zaměstnání, můžete toto období uvést jako jednu z položek:


Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


(08/2019 – 04/2022)   Prodavačka, Lahůdky s r. o., Praha-Žižkov

  • prodej lahůdek
  • evidence zboží
  • vedení pokladny  
  • (06/202104/2023 čerpání MD, RD)

Můžete ale také sebevědomě uvést období mateřské a rodičovské dovolené jako samostatnou položku. V tom případě k ní nezapomeňte napsat, co všechno jste se při tom naučili:

06/2021 – 04/2023 Mateřská a rodičovská dovolená

  • Plánování, ale i schopnost plán přizpůsobit třeba několikrát za den měnícím se podmínkám.
  • Organizování činností tak, aby nevznikaly zbytečné prostoje.
  • Trpělivost a schopnost zůstat v klidu a řešit problém i za značně stresující situace.

Uvést lze i další činnosti, kterým jste se na mateřské věnoval/a. Například jste pomáhali ve vaší čtvrti organizovat dětský bazárek, spoluzakládali jste mateřské centrum nebo jste byli aktivní v budování sítě rodičů, kteří si vzájemně hlídají děti. Hodí se každá aktivita, která prokáže vaše schopnosti něco vymyslet, naplánovat a uskutečnit.

Chci zpět naplno?

To je otázka, kterou si řada rodičů klade. Odpověď na ni bývá často záporná, protože si málokdo dokáže představit, že by šel zpět na celých osm hodin. V aplikaci Práce za rohem máte možnost si nabídky třídit a zadat si práci na zkrácený úvazek přímo jako jeden z filtrů.

Můžete také reagovat na nabídky s full time pracovní dobou a zkusit se domluvit na kratším úvazku při přijímacím jednání. Zda to nechat až na pohovor, nebo s tím vyrukovat rovnou při zaslání CV, je otázka. Zkuste obě varianty a uvidíte, co nese lepší výsledky. Můžete třeba navrhnout, že byste se o místo s někým dělili. Sdílená pracovní místa zavádí od začátku loňského roku zákoník práce. Díky tomu se mohou na jedné pozici střídat dva a více zaměstnanců s kratším úvazkem.


 

Mohlo by tě zajímat
Kde a jak zjistit, jaká firma doopravdy je

Jestli člověk bude někde pracovat, záleží nejen na zaměstnavateli, ale i na kandidátovi. Také on si vybírá – pracovní prostředí, kolegy, nadřízené. Je proto dobré udělat si před podepsáním smlouvy průzkum... celý článek

Odpovídejte na víc inzerátů současně, v naší „appce“ je to jednoduché

Pár kliknutí a šance navíc. Reagovat na inzerát je s naší aplikací snadné, proto nespoléhejte jen na jedno želízko v ohni.

Tři malé triky, které vám pomohou získat místo

Jsou to jen maličkosti, ale právě ty často rozhodují. Podívejte se, jaké tři komunikační triky použít při náboru, abyste vystoupili z řady uchazečů.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Google Play
App Gallery
App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Google Play
App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.