banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Je tady ideální doba hledat kandidáty. Čím zabodovat v inzerátu?

Proč právě v září zintenzivnit nábor? Protože lidé jsou v září náchylnější ke změnám. Co můžete udělat proto, abyste je zaujali?

Po návratu z dovolených je skvělá doba na to hledat nové posily. Po “posledních” prázdninách hledají práci či alespoň přivýdělek absolventi. Navíc lidé, kteří nejsou v práci dvakrát spokojení, si po dovolených řeknou, že je na čase s tím něco udělat. Váš inzerát ovšem bojuje s dalšími, které nabízejí třeba podobné pozice.

Co pomůže, abyste se odlišili?

·      Přemýšlejte už o názvu pozice a buďte v ní co nejkonkrétnější. Nejen „dělník ve skladu“, ale „dělník ve skladu s příplatkem na cestovné“. Nebo místo „recepční penzionu“ napsat „recepční v malém rodinném penzionu“.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

·      Stejně pečlivě zvažujte, jak popíšete náplň práce. Uvádějte jenom to hlavní, co bude mít dotyčný/á na starosti, tak 70 až 80 % stačí. Nejste-li si jistí, co všechno do náplně pozice napsat, zeptejte se kolegy nebo kolegů, kteří tuto práci zastávali před tím nebo zastávají teď.

·      To hlavní, co bude mít kandidát na starosti, popište klidně konkrétněji: vyřizování rezervací a požadavků hostů, doporučování služeb penzionu a výletů v okolí, dvakrát do týdne pomoc při přípravě snídaně. 

·      Vyvarujte se klišé a frází: „Vaším úkolem bude přispět k chodu penzionu a k zajištění vysoké kvality našich služeb.“ O vysokou kvalitu služeb se snaží všichni. To už je lepší popsat krátce penzion a „ducha firmy“.

·      Zamyslete se i nad tím, co všechno po kandidátovi chcete a v jaké kvalitě. Přílišnými požadavky můžete zbytečně odradit spoustu lidí. Pokud například sháníte někoho, kdo bude komunikovat s hosty hlavně v němčině a v angličtině dvakrát do roka, nepiště do jazykových požadavků pouze: nj, aj, ale odlište to – „němčina na velmi dobré komunikativní úrovni slovem i písmem, angličtina stačí na středně pokročilé úrovni“.

·      Není nutné uvádět do inzerátu požadavky typu: spolehlivost, zodpovědnost – to jsou vlastnosti, které jsou potřeba v každé práci a málokdo by sebe sama takto neoznačil.

·      To, co od kandidáta chcete, můžete nazvat i jinak, než jenom požadavky. Bude to působit přátelštěji. Například „Budete se nám hodit, pokud…“, „Hledáme někoho, kdo dokáže“ apod.

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.