banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Jak sehnat brigádníky? Buďte konkrétní a přizpůsobte se cílovce

V naší aplikaci je právě teď velký počet uživatelů, kteří hledají brigádu. Jak na nábor posil, abyste neztráceli čas s nesprávnými kandidáty?

Už v inzerátu se snažte být co nejvíc konkrétní. Napište, na jaký časový úsek brigádníka sháníte, jestli je to práce fyzicky náročná nebo pro koho se hodí: studenty, seniory, rodiče na mateřské. Doplníte-li i minimální a maximální počet směn za měsíc a mzdu (případně její rozpětí), budete pro kandidáty opět o něco čitelnější a zareagují vám opravdu ti, kterým takové podmínky vyhovují.

Při psaní inzerátu můžete přizpůsobit jazyk textu cílové skupině. Jestliže chcete zaujmout především mladé lidi, lze se na ně obracet tykáním a volit méně formální výrazy i obraty. Je-li ale cílová skupina širší a zahrnuje například i seniory, vyplatí se spíše neutrálnější tón. 

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Uvidíme se. Ale jak? 

V dnešní době není nutné se se všemi kandidáty vidět osobně. Jestli máte hodně reagujících a je to pro vás i druhou stranu jednodušší, zkuste nejprve videohovor.

Jeho výhodou je, že nemusí být dlouhý. Zvlášť jestli je po pár otázkách jasné, že si s kandidátem nesednete, není takový problém on-line schůzku třeba po deseti minutách ukončit, zatímco osobní setkání by se člověk možná ostýchal tak rychle utnout. 

Zopakujte to hlavní

Ať už osobně, nebo přes obrazovku, zopakujte náplň práce a hlavní požadavky na brigádníka. Jestliže se například část směn odehrává v noci, mělo by to znovu zaznít, i když to bylo v inzerátu napsané. Zároveň, pokud vám brigádník či brigádnice připadá vhodný/á, snažte se mu/jí vyjít vstříc, jestliže má nějaké požadavky, které provoz umožňuje a lze je splnit. Například plánování směn s dostatečným předstihem. 

Zdůrazněte i výhody, kterými se vaše brigáda liší oproti ostatním nabídkám. Třeba je to čisté prostředí, práce na čerstvém vzduchu nebo sleva na firemní výrobky. Když se budete jevit uchazeči jako atraktivní zaměstnavatel a dohodnete se s ním, možná vám přivede další zájemce.

Předestřete možnosti

Zaměstnat brigádníka lze na dohodu o pracovní činnosti nebo dohodu o provedení práce. U dlouhodobějších brigád lze využít i klasickou pracovní smlouvu na dobu určitou. Rozdíl mezi těmito typy pracovněprávních smluv je dobré uchazečům vysvětlit a případně jim dát na výběr, která jim nejvíc vyhovuje.

Čím jasnější a vstřícnější přístup z vaší strany nabíraní lidé zažijí, tím spíš pro vás budou chtít pracovat dlouhodobě nebo krátkodobě zas někdy v budoucnu. 

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.