banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Jak napsat trefný inzerát

Můžete zveřejnit nicneříkající inzerát a čekat, jestli se někdo přihlásí, nebo ho napsat tak, abyste se trefili „do vkusu“ budoucích zaměstnanců. Jak to udělat?

Při formulování pracovní nabídky myslete na konkrétního člověka, kterého chcete zaměstnat, a pište pro něj. Po přečtení by měl mít zájemce jasno v tom, kdo práci nabízí i co bude jeho pracovní náplní. Nejenže tím zvýšíte šanci, že zareaguje právě ta správná osoba, kterou hledáte, ale ušetříte si čas, protože vám uchazeči nebudou volat kvůli chybějícím informacím. 

Představte se kandidátům

V úvodu popište, kdo jste a co děláte. Snažte se vyhnout všeobecnému popisu. Uvědomte si, jakou pozici obsazujete, a tomu přizpůsobte úvodní formulaci. Jiné informace budou důležité pro řidiče, jiné pro účetní. Řidiče osloví popis vozového parku a účetní informace o programech, ve kterých zpracováváte ekonomickou agendu. 

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Příklad: Jsme malá rodinná pekárna s domácí atmosférou, která je založena na řemeslném umu. Dáváme přednost kvalitě před kvantitou a tomu odpovídá i styl naší práce. 

Co nabízíte?

Práci si lidé nevybírají jen podle finančního ohodnocení. Při rozhodování jsou pro ně důležité i další aspekty. Proto uděláte dobře, když se zmíníte o odměně, ale i dalších případných benefitech. Seznamte zájemce s výhodami práce u vás. Dáváte nějaké dny volna mimo dovolenou? Je možné chodit do práce se psem? Jste skvělá parta? Chodíte společně občas na šipky? I tahle informace může zaujmout. 

Navnaďte na pracovní náplň

Vyhněte se omílaným frázím a srozumitelně popište, co budou lidé v práci konkrétně dělat. Vzbuďte emoce. Nejenže se tím odlišíte, ale navíc u uchazečů vzbudíte kýžený zájem. Zkuste se jednou místo strohého výčtu činností rozepsat a popište, jak se u vás pracuje. Místo „pečení pečiva“ napište třeba: Denně pečeme křupavé houstičky, bagetky i sladké koláčky. Používáme lety ověřené postupy našich babiček. Pokud budete pracovat u nás, budou tyto dobroty vznikat pod vašima rukama. 

Co by měl váš člověk ovládat?

Je pro vás důležitá znalost angličtiny, potřebujete občasného řidiče? Uveďte, co od zaměstnance očekáváte, a vysvětlete, proč potřebujete zrovna onu dovednost. Konkrétními požadavky podstatně zúžíte okruh zájemců a zvýšíte pravděpodobnost, že najdete přesně toho, koho potřebujete.  

Příklad: Mezi naše zákazníky patří i cizinci, proto hledáme člověka, který se s nimi domluví. Oceníme znalost angličtiny a komunikaci „nohama rukama“, když to nepůjde jinak.


 

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.