banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Já sním o práci, která bude dobře placená, kde mě ocení a kde…

Většina lidí ví, co je potřeba k tomu, aby se v práci cítili spokojení. Možná teď patříte mezi ty, kteří spokojení nejsou. Co pro vás znamená lepší práce?

Dokonalost neexistuje, ale…

Nic není dokonalé a platí to i o zaměstnání. Někde je to super, zajímavá náplň práce a skvělí kolegové, jenže plat není zrovna oslnivý. Jinde je mzda velmi slušná, jenže člověk neuslyší pochvalu, jak je rok dlouhý, a ještě se po něm občas vozí šéf.

Pokud je člověk v práci s něčím nespokojený, jiné přednosti by měly nedostatek kompenzovat. Vždy záleží na tom, jaký je tento poměr. A pokud začnou převažovat „mínusové položky“, je na čase hledat novou práci. Podle našeho průzkumu z letošního jara to zažilo 7 % lidí, kteří se v meziročním srovnání přesunuli ze skupiny spokojených do skupiny nespokojených. Patříte mezi ně?

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Proč se dívat po lepším

Podle tohoto výzkumu změnilo během uplynulého roku práci 16 % lidí. Naprostá většina z nich (74 %) si polepšila. Jak je vidět, štěstí přeje odvážným, alespoň statisticky.

Nejčastějším důvodem k výměně zaměstnavatele byla nepřekvapivě vyšší mzda. I když výše platů roste, zdaleka ne takovým tempem jako inflace. Podle Českého statistického úřadu si proto nyní koupíme o desetinu méně zboží a služeb než před rokem.

Kdo by za takové situace nechtěl vyšší mzdu. V naší mobilní aplikaci si můžete kromě jiných kritérií výši mzdy jednoduše nastavit. Díky tomu se vám objeví jen ty nabídky, které vámi požadovanou odměnu nabízejí.

Jak se mnou jednají?

I když je výše platu důležitá, není to všechno. Podstatnou roli hraje také třeba dostupnost práce, což rovněž není díky naší aplikaci problém. Ta je schopna pro vás najít ty nejbližší nabídky.

Nicméně například slušné zacházení si do naší ani do jiné aplikace zadat bohužel nelze. Přitom právě způsob jednání s lidmi bývá jedním z důvodů k nespokojenosti v zaměstnání. Podle našeho průzkumu zažívá v práci asi třetina lidí ponižující jednání a dvě třetiny lidí necítí uznání za práci, kterou vykonávají.

Není radno shánění práce odkládat

Je na každém, co všechno je ochoten snést. Ale pokud je člověk dlouhodobě vystaven ponižování nebo nedostává vůbec žádnou zpětnou vazbu na svoji práci, lehce u něj dojde k vyhoření a frustraci. Potom je na čase zvednout kotvy a začít hledat jinde.

V současnosti je nabídek stále ještě dostatek a lidé nejsou příliš ochotní měnit práci, takže konkurence není velká. Ale to se může už brzy změnit. Proto neváhejte.

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.