banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Dejte šanci dříve narozeným kandidátům. Vyplatí se to i do budoucna

Starší lidé často čelí jako uchazeči o zaměstnání předsudkům. Přitom mohou být pro pracovní kolektiv i celou firmu velkým přínosem. Proč je při náboru nepřehlížet?

Pracovní trh je stále v situaci, kdy je o kvalitních uchazeče nouze. Přitom jsou tu dvě skupiny lidí, které zůstávají, často ne dobrovolně, mimo pracovní trh: kromě rodičů jsou to starší uchazeči. I když se jejich situace postupně mění k lepšímu, lidé nad 50 let pořád shánějí (nebo mění) zaměstnání o dost obtížněji než jejich o desítky let mladší kolegové. Je to škoda, protože mají co nabídnout.  

Co všechno mohou starší zaměstnanci přinést do vaší firmy? 

Mají spoustu zkušeností. Není potřeba jim tudíž mnohé vysvětlovat. I když jsou některé věci pro ně u vás ve firmě možná nové, díky své bohaté pracovní minulosti si zvládnou domyslet, jak to či ono funguje, aniž by je do toho někdo musel složitě zasvěcovat. 

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Dokážou zachovat klid. Díky tomu, že toho v předchozích zaměstnáních už spoustu zažili, mohou mít větší nadhled a schopnost řešit věci v klidu. Nebudou se hroutit při prvním problému, ale vyzkouší některé postupy, které v podobných případech dříve pomohly. 

Umí hospodařit s vlastní energií i kapacitami firmy. Starší zaměstnanci si dokážou lépe ujasnit, na které úkoly je potřeba se zaměřit, které nepočkají a které naopak snesou odklad nebo méně úsilí. Podle toho jim věnují nejen svoji energii, ale třeba i kapacity ve firmě. To jim pomáhá být efektivními pracovníky. 

Bývají loajální. Už si toho za život hodně vyzkoušeli, a proto nemají potřebu měnit každé dva tři roky zaměstnavatele. Díky tomu například vzdělání formou různých školení a kurzů, které jim poskytnete, zúročí u vás a neodejdou s nimi k jinému zaměstnavateli. To vám ušetří náklady na zaškolování stále nových pracovníků. 

Trocha statistiky pro představu

V současnosti mají zaměstnavatelé ještě určitou volbu v tom, jestli dát přednost mladšímu nebo staršímu uchazeči. V horizontu několika let se to ale změní. Velkou část zaměstnanců na pracovním trhu nyní tvoří extrémně silné ročníky narozené v 70. letech. Jenže ty bude na pracovním trhu stále těžší nahradit, protože za nimi žádné podobně silné ročníky nejsou. 

Takže v roce 2034 bude ve skupině 18–64 let skoro o 400 000 lidí méně, než dnes a zejména ve skupině mezi 25 a 40 lety nastane masivní propad. Dominantní skupina zaměstnanců bude ve věku nad 50 let. 

Zdá se to možná daleko, ale projevy tohoto demografického fenoménu začnou být citelné mnohem dříve. Proto je nanejvýš strategické opustit případné předsudky vůči starším uchazečům a přemýšlet, jak jejich zkušenosti u vás ve firmě co nejlépe využít. 

Mohlo by tě zajímat
Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Přes svátky byznys na chvíli neřešte a poděkujte všem, kteří stojí při vás

Předěl roku je přirozeným mezníkem, kdy máme sklon hodnotit, čeho jsme v uplynulém roce dosáhli. Vzpomeňme ale také na ty, kteří nám při tom stáli po boku.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.