banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Co je dobré vědět o trhu práce? Máme čerstvá data

Lidé jsou při hledání práce aktivnější, takže více odpovídají na inzeráty. Jen pětina zaměstnanců si myslí, že má ze současného místa kam odejít. S tím se dá pracovat.

Vyšší počet reakcí

Některé firmy už byly nuceny propouštět a například neprodloužily zaměstnancům smlouvu. Navíc lidé chtějí v současné složité ekonomické situaci lepší odměny. To všechno vede k tomu, že jsou na pracovním trhu aktivnější. Podle údajů z našich pracovních portálů stoupl meziročně počet reakcí na inzeráty o 10 %.

Oproti jarnímu zjišťování se rozrostla i skupina těch, kteří aktivně hledají práci, z 8 % na 11 %. Je tedy příznivá doba shánět posily, je na výběr z více kandidátů. Je však třeba přiznat, že počet uchazečů stoupá spíše u pozic s nízkou kvalifikací, zatímco lidí s vyšší kvalifikací je na pracovním trhu stále nedostatek.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Proč dají přednost jinému zaměstnavateli?

Jen pětina zaměstnanců je přesvědčena, že má kam jít, tedy že má dost příležitostí k odchodu. Toto velmi nízké číslo je způsobeno možná i tím, jak jsou psané pracovní inzeráty – příliš požadavků kandidáty odrazuje, proto je na místě zvažovat, co všechno musí nový zaměstnanec opravdu umět a ostatní vynechat. Zároveň je potřeba v inzerátu vyzdvihnout, co kandidát u nového zaměstnavatele získá.

Nejčastějším důvodem ke změně zaměstnání je vyšší mzda. U lidí, kteří byli v předchozím zaměstnání spokojení, tento důvod odchodu převažoval (cca u 40 %). Ve skupině těch, kteří v předchozím zaměstnání spokojeni nebyli, hrál neméně důležitou roli také přístup k lidem a lepší kolegové a nadřízení. To, jak je s lidmi v práci zacházeno, má tedy kromě mzdy zásadní vliv na to, jestli zůstanou, nebo odejdou.

Posily z Ukrajiny – možnost získat specialisty

Na pracovní trh přišlo za necelý rok asi 450 000 lidí z Ukrajiny, převážně žen. Téměř polovina z nich pracuje, 41 % pro české firmy, 8 % pro ukrajinské zaměstnavatele. V drtivé většině byli však přijati na nekvalifikované pozice, ačkoliv by většina z nich mohla zastávat kvalifikovanější práci různých specialistů.

V cestě stojí převážně jazyková bariéra a uznávání vzdělání. To první by vyřešily kurzy češtiny. Je tedy k úvaze, jestli je zaměstnancům z Ukrajiny nehradit s tím, že v budoucnu by bylo možné lépe využít jejich pracovní potenciál. 

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.