banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Co dělat při náboru, aby vám kandidáti neutekli

Práce je hodně a kvalitních zaměstnanců málo. Jak postupovat, abyste zaujali ty nejnadanější už během náboru?

  • Nepokládejte otázky typu: Proč bychom měli vybrat právě vás? V dnešní době si vybírají spíše zaměstnanci. Jak jinak tento a další dotazy formulovat, si přečtěte tady.
  • Nestresujte kandidáty, volte méně formální tón – buďte přátelští a milí. Nechcete je odradit, ale získat. Větší naději na úspěch máte, když se zájemci o práci budou cítit vítáni a respektováni, a ne jako u výslechu.
  • Buďte otevření – na rovinu jim řekněte, které jejich požadavky můžete splnit a které ne. A také, co všechno práce u vás obnáší, včetně případných méně příjemných stránek.
  • Nezapomeňte však zdůraznit pozitiva práce u vás, hlavně ta, které nenabízejí všude.
  • Seznamte uchazeče s tím, jak bude výběrové řízení pokračovat, a především do kdy se jim ozvete s rozhodnutím a případně dalším postupem.

Vybírejte rychle

Neotálejte příliš dlouho s rozhodováním. Nenechávejte kandidáty dlouho (nejvýš pár týdnů) čekat na svůj konečný verdikt. Nejlepší uchazeči o práci totiž nebudou dlouho volní. Pokud se vám zdá zájemce o práci ideální, dejte mu vědět co nejdříve, že ho berete. Jinak se vám může stát, že vás předběhne jiný zaměstnavatel. 

Buďte s nimi ve spojení

V mezičase udržujte kontakt s kandidáty, které jste vybrali, domluvili se s nimi na nástupu, ale nemáte ještě podepsanou pracovní smlouvu. Pozvěte je do firmy a seznamte je s budoucími kolegy, nabídněte jim neformální setkání u kávy. 

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Dejte vědět i těm, kteří u vás neprošli

I odmítnutým uchazečům dejte ve slíbené lhůtě vědět, že nepostoupili do dalšího kola nebo že je nepřijmete. Je možné, že budou chtít vědět, proč neuspěli. Připravte si dopředu slušnou odpověď, která můžete vypadat nějak takto: Protože využijeme spíše kandidáta, který měl více zkušenosti s tím a tím. Firmy tohle často opomíjejí a nedávají zájemcům o práci vědět, že s nimi nepočítají. Slušné a férové chování se vám však vyplatí. Nikdy totiž nevíte, zda se vám odmítnutý uchazeč nebude hodit na jinou pozici. 

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.