banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Čas dovolených se blíží. Začněte se na něj připravovat už teď

Některé provozy mají v letních měsících volněji, ale jiné potřebují každou ruku. Jak se popasovat s dovolenými zaměstnanců?

Bráno přísně podle zákona, určuje dovolenou zaměstnancům zaměstnavatel. Ten má povinnost (a také zpravidla zájem) určit jim celou dovolenou, na kterou jim v daném kalendářním roce vznikl nárok tak, aby si ji během roku stačili vybrat.

Zaměstnavatel samozřejmě může rozvržení a termíny dovolené se zaměstnanci konzultovat. To se také často děje a lidé v jednotlivých odděleních nebo provozech se na dovolených v ideálním případě dohodnou tak, aby se vykrývali. S tím je nejlepší začít co nejdříve.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Poslední slovo má zaměstnavatel

I když je vzájemná dohoda o termínu dovolené mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem nejlepším řešením, ne vždycky je možná. V takovém případě je dobré pamatovat na to, že právo určovat termín dovolené má zaměstnavatel a může jí zaměstnanci nařídit.

Vědět, kdo kdy bude pryč je samozřejmě stěžejní pro udržení provozu, odbavování zakázek apod. Problém nastává, pokud máte v podniku zaměstnanců tak akorát, nebo dokonce lehký podstav. Pak může být obtížné se v době dovolených vykrývat. Řešením je využít brigádníky. Přes naši aplikaci to jde rychle a jednoduše, ale je opět potřeba začít s tím včas a neodkládat to. Šikovných brigádníků není na trhu nekonečné množství. 

Kdy si může určit dovolenou zaměstnanec?

Je také dobré si ohlídat „staré“ dovolené zaměstnanců z loňského roku. Pokud totiž zaměstnavatel neurčí její čerpání do 30. června, zaměstnanec si ji může vybrat podle svého uvážení. Musí to ovšem zaměstnavateli nejpozději 14 dní předem písemně oznámit. V tom případě s tím zaměstnavatel nemůže nic dělat.

Jestliže ale zaměstnanec o dovolenou písemně nepožádá, právo určovat dovolenou zůstává i zaměstnavateli. Platí totiž, že kdo jako první určí po 30. červnu termín dovolené, má právo rozhodovat. Tohle všechno je potřeba vzít v úvahu, až budete plánovat volno svých lidí.

 

 

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.