banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Jak zadat inzerát v Práci za rohem a najít super kolegu v 6 krocích

V aplikaci Práce za rohem pro firmy máte inzerát hotový jedna dvě. A pak už jen sledujete, jak přibývají uchazeči o práci. Podívejte se, jak na to.

1. Stáhněte si aplikaci a přihlaste se

Stáhněte si zdarma aplikaci Práce za rohem pro firmy. Jestli vlastníte přístroj s operačním systémem Android, stahujte z Google Play. Pokud máte zařízení Apple, stahujte z App Store. Aplikace Práce za rohem vám bude fungovat v chytrém telefonu i v tabletu. Když si aplikaci poprvé otevřete, přihlásíte se pod svým telefonním číslem a už si prohlížíte aplikaci.


Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

2. Představte se kandidátům

Po přihlášení vás aplikace automaticky pustí do vašeho profilu. Tam byste měli vyplnit jméno a příjmení kontaktní osoby pro uchazeče, ještě název vaší firmy a IČO (uvádí se kvůli fakturaci). Jde jen o základní formality, aby uchazeči věděli, s kým mají tu čest.

Do svého profilu můžete přidat také odkaz na webové stránky firmy, aby si je kandidáti mohli prohlédnout a zjistit o vás něco navíc. Kdybyste náhodou před zveřejněním inzerátu zapomněli některé údaje vyplnit, nemějte strach, že inzerát nebude kompletní. Aplikace vás v takovém případě sama vyzve k doplnění.


3. Vyberte balíček, který vám bude vyhovovat

V dalším kroku si vyberete, kolik inzerátů potřebujete a na jak dlouho. Zkuste si to ale nejdřív zdarma. Prvních 7 dní můžete vystavit až 10 inzerátů. Pak se rozhodnete, kolik inzerátů si po skončení zkušebního období vyzkoušíte.

K dispozici máte 3 balíčky – s 1, se 3 nebo s 10 inzeráty. Když si zvolíte menší balíček a následně budete chtít přejít na větší, můžete okamžitě. V dalším kroku ještě vybíráte, na jak dlouho inzeráty potřebujete. U všech balíčků můžete volit mezi variantami na 1 měsíc, 3 měsíce i půl roku.

4. Vysvětlete, koho vlastně hledáte

A už jsme u inzerátu. Protože nabízíte práci lidem z blízkého okolí – těm, co bydlí „za rohem“ –, vyplňte do inzerátu v prvé řadě adresu pracoviště. Místa, kam bude kandidát denně docházet. Zájemcům o práci se pak přímo v jejich aplikaci Práce za rohem ukazuje, jak daleko budou mít z domu do práce

Další velmi důležitou položkou je přesný název pozice (např. prodavač/ka náhradních dílů v auto-moto, řidič/ka skupiny B, C a vysokozdvižného vozíku, brigádník do skladu ovoce a zeleniny). V nadpisech a názvu pozice nedoporučujeme používat všechna písmena velká (např. SERVÍRKA, ŘIDIČ). Průzkumy ukazují, že na kandidáty působí tyto nadpisy bulvárně až agresivně, firmě podvědomě méně důvěřují, a někdy je dokonce odradí od rozkliknutí inzerátu a reakce na něj.

Pak výstižně popište pozici, kterou potřebujete obsadit – čím srozumitelnější popis bude, tím víc vám budou chtít lidé odpovídat. Popis pozice by se měl vejít do 500 znaků a měl by obsahovat:

  • Stručný popis práce – představte si, jak by měl vypadat pracovní den člověka, kterého hledáte, a popište ho, například: Jako skladník budete přejímat zboží, vypisovat příjemky, výdejky, dodací listy, vystavovat objednávky v programu MS Word a zajišťovat náhradní dopravce, pokud se zpozdí dodávka.
  • Co požadujete a očekáváte – řekněte uchazečům, jaká kritéria k výkonu práce musí splňovat na 100 % (např. SŠ s maturitou, řidičské oprávnění skupiny B, C) a jaké jsou jen bonus navíc (např. angličtina na úrovni B1 výhodou). Pokud budete v inzerátu příliš nároční, může se stát, že odradíte šikovné, ale skromné kandidáty. Dovednosti, které uchazeč na vykonávané pozici nebude potřebovat, ani nezmiňujte.
  • Co nabízíte – uveďte výši mzdy (platu), popište například firemní benefity nebo další výhody, které mohou kandidáta zaujmout.

Náš tip: Nezapomeňte v inzerátu zaškrtnout odpovídající typ úvazku a smlouvy – kandidáti se podle těchto kritérií orientují a podle toho i rozhodují, zda na inzerát zareagují. Vždy vyplňte také údaje o mzdě/platu (můžete zadat i rozmezí), aby kandidáti ihned věděli, na čem jsou.


5. Kontrola a zveřejnění

Pak už jen omrkněte náhled inzerátu – v podobě, ve které ho uvidí uchazeči – a můžete ho vystavit. Pokud u náhledu zjistíte, že byste ještě rádi něco upravili, stačí se vrátit zpátky k editaci. Když máte hotovo, klepněte na „Vystavit inzerát“. Zveřejněný inzerát rovnou pošleme mezi lidi, kteří ve vašem okolí shánějí práci.


6. Sledujte úspěch inzerátu

Kdykoli si můžete rozkliknout detail inzerátu a sledovat, jak se mu daří. V náhledu okamžitě uvidíte, kolik uchazečů se vám přihlásilo, kolik lidí si inzerát zobrazilo a jak dlouho ještě bude vystavený. Pokud jste už vhodného člověka našli, inzerát můžete kdykoli ukončit. A máte hotovo, gratulujeme. :-) V dalších článcích vám ukážeme, jak s kandidáty v aplikaci pracovat, jak zvládnout nábor jako takový a spoustu dalších užitečných informací.

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.