banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

Jak si udělat v kandidátech pořádek. Jednoduše a přehledně – v aplikaci

Víte, co je perfektní na Práci za rohem? Máte ji neustále po ruce. Veškerou komunikaci s kandidáty tak vidíte přehledně na jednom místě. Tady máte pár tipů, jak aplikaci využít co nejefektivněji.

Aby vám žádný kontakt „nezapadnul“

Když kandidáti začnou reagovat a psát do mailu, je to jako noční můra. Občas vám něco spadne do spamu, jindy přijde mail bez přílohy, pak začnou chodit doplňující dotazy a je to pěkný chaos. S aplikací tahle krizovka odpadá. Zájemci o práci se vám řadí přímo v telefonu nebo tabletu a vy si je utřídíte podle svého.

Když si otevřete detail uchazeče, vidíte jeho zprávu a případně životopis, pokud vám ho poslal. Na jeho zprávu můžete rovnou odepsat, požádat ho případně o nějaké doplnění nebo můžete zavolat. Na spodní části obrazovky navíc máte akce, které vám pomohou s tříděním:

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


  • Potkáme se – označte kandidáta, se kterým se chcete vidět.
  • Nevyhovuje – v případě, že se uchazeč pro danou pozici vůbec nehodí nebo nesplňuje důležitá kritéria, stačí ho označit a dál ho nemusíte řešit. Pokud by se vám ale v budoucnu hodil třeba na jinou pozici, víte, kde ho najít.
  • Odložit – líbí se vám CV, ale daný člověk se nehodí například pro aktuálně vypsanou pozici? Můžete si ho „schovat na později“.

Na základě označených akcí se vám uchazeči „škatulkují“ do příslušné složky (stránky) v aplikaci. Zvolená ikona akce se objeví i u jména uchazeče v jeho detailu. Ideálně nenechávejte uchazeče bez reakce. Jakákoliv akce – pozitivní i negativní – je pro člověka užitečná. Díky tomu ví, na čem je. A vám třídění pomůže udržet v kandidátech pořádek.

Kandidátů přibývá – jak si třídění usnadnit?

Pokud vám reakcí na inzerát do aplikace naskáče velké množství, neděste se, že byste kandidáty museli probírat několikrát jednoho po druhém, pročítat životopisy a teprve potom každého zvlášť třídit. Udělat pořádek si můžete i rychleji ve výpisu všech uchazečů. Funguje to podobně jako třeba v oblíbeném Messengeru.


Když položíte prst na vybraného kandidáta a táhnete zprava doleva, objeví se vám stejné akce, jako když jste v detailu uchazeče. Kliknutím na příslušnou ikonu se vám kandidáti také zařadí do požadované složky:

A co když se vám nedaří dovolat?

Mezi základními akcemi je ještě jedna – jmenuje se příznačně „Nedovoláno“. Pomůže vám zvýraznit štítkem všechny uchazeče, které už jste zkoušeli kontaktovat, ale nepovedlo se vám to = víte, že máte zavolat později znovu. Ve výpisu takto označené kandidáty vidíte na první pohled:

Mohlo by tě zajímat

Naberte lidi teď a získejte náskok. Jak napsat atraktivní inzerát?

Ještě než začne nový rok a poptávka po lidech na trhu práce zase stoupne, zveřejněte nabídku(y) zaměstnání a získejte před ostatními firmami náskok. Zaujměte uchazeče inzerátem, který je nenechá v klidu... celý článek

Jak si vyzkoušet kandidáty? Nezahltit je a dát jim zpětnou vazbu

Uchazeč se jeví jako velmi schopný, jeho dosavadní pracovní zkušenosti odpovídají plus mínus tomu, čemu by se měl věnovat u vás ve firmě. Přesto si nejste jisti. Nebo máte víc podobně schopných zájemců... celý článek

Přišel do firmy nový člověk? Připravte mu co nejhladší nalodění

Onboarding neboli začlenění nového zaměstnance do pracovního procesu se nesmí podcenit, jinak hrozí, že o nováčka brzy přijdete. Jak mu připravit co nejlepší start?

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Google Play
App Gallery
App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Google Play
App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.