banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

7 tipů, které vám pomohou najít práci

Tady je rychlý návod, jak si zjednodušit hledání nového místa.

1. Používejte vyhledávání

Zadejte místo, z něhož chcete do práce docházet. Určete si nejdelší vzdálenost, ve které pro vás máme hledat zaměstnání. Pokud víte, jaká pozice by vás zajímala, zadejte ji do pole „Co chceš dělat“. Vyplnit můžete i pole „Za kolik“, kde uvedete očekávanou výši hrubého platu, a pole “Úvazek”. Zobrazíme vám tak nabídky, které co nejvíce odpovídají vašim požadavkům. 

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

2. Sdělte pár slov o sobě

Životopis přidáte na stránce „Zkušenosti“. Díky tomu se o vás zaměstnavatel dozví více a vaše šance na pohovor se zvýší. Nemáte životopis? Nevadí. Uveďte o sobě pár informací do pole „Popiš svou praxi“. 

3. Komunikujte po chatu

Poté, co odpovíte na inzerát, můžete většinou komunikovat s možným zaměstnavatelem po chatu. Stačí kliknout na „Reakce“ a domluvit si třeba detaily pohovoru nebo zaslat další přílohy. Ne všechny firmy však mají možnost s vámi chatovat, v takovém případě je chat vypnutý.

4. Mějte přehled o reakcích druhé strany

Náš chat neslouží jen k jen posílání zpráv, ale uvidíte v něm i historii komunikace. Zjistíte tak, jestli vám zaměstnavatel volal nebo třeba ještě potřebuje čas na rozmyšlenou. A pokud vás náhodnou zamítne, nemusíte dál čekat na odpověď. Hlavu vzhůru a rovnou se podívejte po dalších nabídkách.

5. Používejte notifikace

Při prvním spuštění aplikace se vás zeptáme, jestli chcete zapnout notifikace. Doporučujeme to udělat, protože se díky tomu dozvíte, že vám možný budoucí zaměstnavatel napsal nebo že se objevily nabídky přímo pro vás. Notifikace si můžete zapnout na stránce „Nastavení“ ve svém profilu.

6. Zapněte si upozornění

Kliknutím na tlačítko s hvězdičkou bude inzerát, který se vám líbí, pro vás zvýrazněn po dobu 24 hodin. A když se bude 24 hodin chýlit ke konci, upozorníme vás.

7. Sdílejte dobrou nabídku

Všimli jste si nabídky práce, která by potěšila vaše příbuzné, kamarády, známé? Sdílejte ji! V pravém horním rohu vedle tlačítka s hvězdičkou najdete tlačítko pro sdílení nabídky. Můžete tak učinit e-mailem, SMS zprávou, zveřejněním na Facebooku nebo poslat v soukromé zprávě na Messenger a Whatsapp.

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.