banner

Zkuste vyladěnou mobilní aplikaci

rating

6 rad, jak pečovat o zaměstnance, aby byli dlouhodobě spokojení

Na vztazích je potřeba pracovat a platí to i pro ty pracovní. Mezi kolegy navzájem i mezi nadřízeným a jeho týmem. Jedině tak zaměstnanci můžou být dlouhodobě spokojení, motivovaní, loajální a pracovat pro vás rádi. Jak na to?

1. Zodpovědnost je (nejen) na šéfovi

Když jde šéf příkladem a sám dodržuje vše, co po zaměstnancích vyžaduje, je to ideální stav. Šéf by měl zaměstnance motivovat, posouvat kupředu, a ne je zastrašovat nebo s nimi manipulovat. To, jak se budete v práci cítit, ale není jen na vedoucích nebo HR oddělení. Za to zodpovídají všichni.

Pokud tedy nevíte, jak začít, začněte od sebe a pracujte na úplných základech. Na kolegy se usmívejte, přejte si hezký den osobně i v mailu, zajímejte se jeden o druhého a buďte k sobě slušní. Jakou atmosféru budete šířit, taková se vám i vrátí. Ať už jste boss všech bossů, máte pod sebou jen jednoho zaměstnance, nebo vůbec nikoho.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máte v bezpečí. Zobrazit více

2. Nastavte pravidelné schůzky a mluvte spolu

Pokud máte na starosti celý tým, je dobré se pravidelně potkávat – ve skupině, ale také s jednotlivci. Jak nastavíte četnost setkávání, je jen na vás. Můžete začít se společnými schůzkami jednou za 14 dní a v průběhu měsíce se potkat s jednotlivci alespoň 1×. Zpočátku možná budou schůzky působit trochu nepohodlně až zkostnatělě, ale až si kolegové zvyknou, atmosféra se uvolní.

Vždy zkuste zhodnotit, co se povedlo, ale nebojte se mluvit i o věcech, které se nepovedly. Je důležité zhodnotit obojí, ale v případě kritiky buďte citliví. Neshazujte nikoho veřejně. Na osobních schůzkách dejte zaměstnancům prostor, aby vyjádřili své názory a nápady. Vyslechněte je, a pokud vám sdělí, že s něčím nejsou spokojeni, informujte je, jak záležitost budete řešit

3. Když to nejde osobně, jsou i jiné kanály

Ne vše zvládnete vyřešit tváří v tvář. Nezapomeňte, že se často zaměstnanci mohou stydět nebo se můžou bát se s problémy svěřit. Proto by měly existovat i jiné kanály, jakými ve firmě budete komunikovat. Můžete posílat interní newslettery s novinkami, někde bude fungovat stará dobrá nástěnka, jinde zase pravidelné cally a skupinové chaty třeba v aplikaci Teams. Ve spoustě firem stále drží něco jako „schránku důvěry“, kam zaměstnanci mohou vkládat dotazy anonymně.

Jde o to, že čím propracovanější je komunikace ve firmě, tím dřív budete vědět o problémech, které zaměstnance tíží. Můžete se tak vyhnout tomu, že se lidé budou scházet potají po skupinkách někde v hospůdce, kde budou společně šířit negativní náladu a drby. Takhle se žádný z problémů nevyřeší, ale spíš prohloubí.

4. Teambuilding není sprosté slovo

Plánujte společné aktivity i někde mimo firemní prostředí. Akce, na kterých se budou moci kolegové lépe poznávat, seznamovat s případnými nováčky a odreagují se od pracovních povinností. V některých firmách fungují například společné snídaně (nebo naopak večeře) a jednou za čas se uskuteční nějaká větší akce. O aktivitách můžete nechat tým hlasovat a neměli byste do nich kolegy nutit. Účast by měla být dobrovolná. A nebojte se, nemusíte být ani přehnaně kreativní. Společné posezení v oblíbené restauraci funguje poměrně spolehlivě a nikoho neurazí.

Plánování teambuildingu: Aktivity vybírejte s ohledem na konkrétní tým, jeho záliby, ale také věk jeho členů.

5. Zlepšete pracovní prostředí – stačí málo

Když už jste vyladili interní komunikaci a vztahy, můžete začít ladit i pracovní prostředí. Každá firma nemůže mít nejhezčí kanceláře na světě, ale nikdo nemusí mít ty nejhorší. Zajistěte, že lidé pracují v čistém a dobře osvětleném prostředí. Dbejte na dostatek zeleně, pravidelně větrejte a zaměstnancům dopřejte prostor pro odpočinek i pro jejich osobní věci.

Na pracovním prostředí můžete pracovat i společně. Vyzdobit firemní nástěnku, koupit zaměstnancům na stůl v parném létě větráček, zarámovat a vyvěsit fotky ze společných akcí nebo vytisknout originální plakáty, které si tým sám vybere – to všechno jsou relativně malé a levné změny. A pokud přijdou přímo ze strany zaměstnanců a máte možnost jim vyhovět, směle do toho.

6. Nastavení mantinelů je v pořádku

I přes veškerou snahu budovat silný a zdravý tým se může stát, že se v něm občas objeví někdo, kdo úplně nezapadne. Kdo se společným aktivitám pravidelně vyhýbá, kdo má problém s názory ostatních, s interními pravidly i s vizí firmy. V takovém případě je vaše právo mu doporučit, aby zvážil, zda se pro firmu opravdu hodí a necítil by se líp jinde. Ztráta v týmu sice bolí, ale demotivovaný či dlouhodobě nespokojený člověk může firmě ublížit daleko víc. Proto je nutné s lidmi mluvit a i zdánlivě malicherné problémy řešit.

Mohlo by vás zajímat
Jak je to se zaměstnáváním cizinců?

Přemýšlíte, že zaměstnáte cizince? Poradíme vám, jak postupovat i co komu hlásit. Zaměstnávání cizinců se řídí zákonem č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, který cizince rozděluje podle toho, z jaké země pocházejí... celý článek

Dejte šanci dříve narozeným kandidátům. Vyplatí se to i do budoucna

Starší lidé často čelí jako uchazeči o zaměstnání předsudkům. Přitom mohou být pro pracovní kolektiv i celou firmu velkým přínosem. Proč je při náboru nepřehlížet?

Kvalitní zácvik zvyšuje šanci udržet si nováčky

Když úspěšně skončí nábor, člověk má často pocit, že je vyhráno. Jenže ve zkušební době může nováček zjistit, že v práci to není tak, jak si představoval, a odejít jinam. Co udělat, aby se to nestalo?... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáte práci?

Stáhněte si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máte v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máte největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírejte z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme vaše osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.