banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

5 zlatých pravidel úkolování kandidátů

Rozhodnou se mezi uchazeči nemusí být lehké, pokud mají podobnou praxi a kvalifikaci. Zkuste jim dát tedy nějaký úkol. Jak na to?

Spoustu toho prozradí životopis a objasní pohovor. Ale co když si potřebujete kandidáty rovnou „vyzkoušet“? Dejte jim nějaký úkol. Ten totiž prověří nejen jejich schopnosti, ale také může ukázat, co všechno si o firmě a jejích produktech zjistili, nakolik tvůrčí umějí být nebo jak zvládnou improvizovat.

Úkoly teď a tady

Úkol může být součástí pohovoru. Například kandidáti na místo prodavačů mohou být požádáni, aby předvedli, jak by vysvětlili přednosti nějakého zboží. Nebo jak by si poradili s konkrétní (vámi předem připravenou) námitkou ze strany klienta, přičemž tato námitka může být vzata přímo z praxe, kde se s ní prodavači skutečně často setkávají.

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

Potřebujete, aby kandidát uměl písemně komunikovat se zákazníky v němčině? Zkuste ho požádat, aby naťukal do počítače odpověď na email, který mu předložíte.

Úkoly na doma

Otevřené úkoly – třeba návrh toho, jak rozšířit klientskou základnu nebo vylepšit provozovnu, aby v ní strávili zákazníci víc času – je možné zadávat uchazečům i na doma, ideálně mezi prvním a druhým kolem výběrového řízení. Součástí takového zadání by ale mělo být ideálně i to, jaký má mít vypracování rozsah a jakou podobu, jestli by se mělo jednat třeba o dokument nebo spíš prezentaci, kterou uchazeč při další návštěvě firmy představí. Úkoly na doma budou připadat v úvahu spíš u kandidátů na vyšší pozice.

Pět zlatých pravidel úkolování

1.   Vždy, když úkol zadáváte, udělejte to formou žádosti: „Mohli bychom si prosím zkusit, jak by to probíhalo v praxi?“. A nastiňte situaci. Vynechejte rozkazy: „Teď mi předveďte, jak byste…“ nebo si odpusťte poznámky typu: „Mám tady pro vás takový test, dáváme ho každému uchazeči, ale jen málokdo jím projde.“ Takový úvod kandidáta spolehlivě vynervuje natolik, že nebude schopen logicky myslet.

2.   Úkoly by měly co nejvíce vycházet z toho, co bude později dotyčný, pokud uspěje, ve své práci dělat. Neměly by být odtržené od reality. Uchazeč by měl mít vždy pocit, že to, co po něm chcete, dává v rámci dané pozice smysl, jinak si odnese z výběrového řízení a celé firmy divný dojem.

3.   Splnění úkolu byste měli být schopni ohodnotit. To mimo jiné obnáší určit si nějaká kritéria, podle nichž budete rozhodovat, co udělal uchazeč dobře a co špatně a proč.

4.   Na základě toho je potom slušné dát uchazeči zpětnou vazbu. Ocenit, co udělal dobře a případně se ho pokusit navést na správné řešení, pokud něco zvládl hůře. Kandidát z toho bude mít lepší pocit.

5.   S úkoly to nepřehánějte. Ani s jejich četností, ani s rozsahem. Můžete tím uchazeče odradit. Přece jenom místo ještě nezískali a vy po nich chcete, aby vypracovali detailní strategii vašeho byznysu? Proč by vám dávali zadarmo svoje know-how?

 

 

Mohlo by tě zajímat
Právní novinky, které už platí. Víte o nich?

Přinášíme přehled změn v pracovněprávní oblasti, které už začaly platit a je potřeba se podle nich řídit.

Co to je sdílené místo? A jaké má výhody a nevýhody?

Máte jedno volné místo, ale hodilo by se vám zaměstnat na jednu pozici více lidí? Od loňského roku je to možné. Stačí, když se zaměstnanci s pracovní smlouvou, kteří u vás pracují na kratší úvazek, uzavřete... celý článek

Na začátku roku jsou lidé na trhu práce aktivnější. Využijte toho

Při podnikání je potřeba plánovat, ale také využít momentální situace. Pokud jde o nábor, začátek roku se nabízí jako ideální období. Lidé bývají náchylnější ke změně.

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak nabrat dobré lidi? Dostávejte tipy pravidelně

Zjistěte, co jiným funguje

Přilákejte ty pravé

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.