banner

Zkus vyladěnou mobilní aplikaci

rating

5 odpovědí, které vám pomohou sehnat si skvělou práci

Naše aplikace vznikla pro to, aby vám hledání práce co nejvíce usnadnila. I tak je však potřeba odpovědět si na několik otázek. Projděte je a zvyšte svoji šanci sehnat skvělé místo.

1. Co chci dělat?

Odpověď na tuto otázku se netýká jen náplně práce, i když ta je stěžejní. V naší aplikaci můžete vybírat z desítek povolání. Pokud si nejste jistí, můžete začít třeba úvahou: Chci komunikovat s lidmi, nebo pracovat spíš někde „mimo plac“? Jsou tu ale i další kritéria. S těmi vám nicméně naše aplikace také pomůže. V první řadě je to vzdálenost práce od domova, pak výše platu a typ úvazku. Stačí zadat. 

2. Co nabízí trh?

Až se objeví nabídky, uvidíte, nakolik se vaše požadavky shodují s představami zaměstnavatelů. Ti bývají nyní, kdy je na trhu méně kandidátů, ochotnější vhodné zaměstnance doučit, proto se nebojte odpovědět na nabídku, i když nesplňujete všechny požadavky

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více

3. Co o sobě napsat? 

Při používání naší aplikace můžete, nebo nemusíte posílat CV. V obou případech se snažte vypíchnout hlavně ty dovednosti a schopnosti, které zaměstnavatel požaduje, zbytek vymažte. Naše aplikace vaše údaje uchovává, nicméně pokuste se pokaždé přizpůsobit alespoň trochu text konkrétní nabídce. 

4. Co budou chtít na pohovoru?

Není tak těžké přijít na to, co bude zaměstnavatele zajímat. Vaše praxe, kterou jste mu poslali, bude základ. Další otázky budou směřovat například na vaši motivaci pracovat na daném místě. Odpovědi si nemusíte chystat slovo od slova, ale alespoň rámcově ano.

5. Jak tam zaperlit? 

Slušnost, vstřícnost, ale i přiměřené sebevědomí, upřímnost a autentičnost. Využijte svoji přípravu. Na nic si nehrajte, ale také na sebe neříkejte všechno. A nezapomeňte se ptát na to, co vás o místě a firmě zajímá. Zajistí vám to body navíc. 

Mohlo by tě zajímat
Může se zkušební doba krátit nebo prodlužovat?

Zjistili jste po týdnu v nové práci, že vám nesedí? Díky zkušební době můžete odejít ze dne na den. Sjednává se totiž kvůli tomu, aby si obě strany ověřily, jestli jejich spolupráce bude užitečná. Může... celý článek

Jste registrováni „na úřadě“? I tak si můžete přivydělat

Z různých důvodů můžete být zrovna bez místa. Třeba zaměstnání sháníte a přihlásili jste se na úřad práce. I tak si můžete podle zákona přivydělávat. Za jakých podmínek?

Ve kterých případech odejít ve zkušebce?

Někdy člověk nastoupí do práce a pár věcí drhne. Ozvat se, snažit se domluvit, aby vše fungovalo, je na místě. Když ale hrubě neplatí, na čem jste se se zaměstnavatelem domluvili, zádrhele přecházet nelze... celý článek

Všechny články

Stáhněte si správnou aplikaci

Hledáš práci?

Stáhni si aplikaci pro uchazeče.

Nyní na Google Play
App Gallery
Stáhnout v App Store

Hledáte lidi?

Stáhněte si aplikaci pro firmy.

Nyní na Google Play
Stáhnout v App Store

Jak získat perfektní práci? Dostávej tipy pravidelně

Jak zaujmout firmu

Čím oslnit na pohovoru

Max 1 e-mail týdně

Své údaje máš v bezpečí. Zobrazit více


Na Práci za rohem máš největší šanci najít si práci blízko domova a přestat dojíždět. Vybírej z volných míst a brigád po celém Česku, třeba v lokalitách Praha, Brno, Ostrava, Plzeň, Liberec, Olomouc, České Budějovice, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Pardubice, Zlín, Havířov, Kladno, Most, Opava a mnoha dalších.

Používáme cookies, viz Podmínky používání služeb. A také chráníme tvoje osobní údaje, viz Zásady ochrany soukromí.