Brigády: Jak si přivydělat snadno a rychle

Nízká nezaměstnanost přeje brigádníkům a zájem mají jak velké firmy, tak i ty menší. U některých zaměstnavatelů se připravte na opravdu dobré pracovní podmínky - kromě okamžitého nástupu se můžete těšit na výplatu ihned a celou řadu nepeněžních benefitů jako flexibilní pracovní dobu, občerstvení na pracovišti nebo bezplatnou dopravu do zaměstnání. Když se firmě osvědčíte, je hodně pravděpodobné, že si vás nechá na dlouhodobou spolupráci. Využijte toho, že je po brigádnících sháňka.

 

Jak si najít brigádu v aplikaci Práce za rohem?

V naší aplikaci si svou brigádu najdete na pár kliknutí.

 1. Otevřete aplikaci
 2. Vyberete políčko se symbolem lupy
 3. Rozbalí se vám různá nastavení, kde vyberete to poslední s názvy úvazků
 4. V seznamu “Na jaký úvazek” necháte zaškrtlou pouze brigádu. Nezapomeňte potvrdit výběr tlačítkem Uložit.

  

Od této chvíle se vám vypisují již jen brigády.
Chcete-li si pohrát i s dalším nastavením, můžete si třeba vybrat lokalitu, ve které chcete bridágu najít nebo, co chcete dělat a za kolik.
 

Výhodné brigády se v nabídce dlouho neohřejí

Jakou brigádu si můžete najít a kolik si při ní vyděláte?

 • Řidič 140-170 Kč/h
 • Obsluha v kavárně 100-130 Kč/h
 • Lektor anglického jazyka 150 Kč/h
 • Výpomoc v administrativě a skladu 120-150 Kč/h
 • Prodejce na stánku v obchodním centru 160-240 Kč/h
   

Mrkněte do naší aplikace a najděte si svou brigádu ještě dnes.

Kategorie Novinky

7 tipů, které vám pomohou najít práci

Ahoj! Tady je 7 tipů, jak si zjednodušit hledání nové práce.


1. Používejte vyhledávání

Zadejte místo, ze kterého chcete do práce docházet. Pokud víte, co chcete dělat, zadejte tuto pozici v poli “Jakou práci hledáte”. Vyplnit můžete i pole “Za kolik”, kde uvedete svoje očekávání hrubého platu a pole “Úvazek”. Zobrazíme vám tak nabídky, které co nejvíce odpovídají vašim očekáváním.2. Sdělte pár slov o sobě

Životopis přidáte na stránce “Praxe a životopis". Díky tomu se o vás zaměstnavatel dozví více a vaše šance na pohovor se zvýší. Nemáte životopis? Nevadí. Uveďte o sobě pár informací do pole Praxe a kvalifikace.
A tím to nekončí. Po odeslání reakce na inzerát můžete s možným budoucím zaměstnavatelem diskutovat přes zprávy na stránce “Moje reakce”.

 

 


3. Používejte notifikace

Při prvním spuštění aplikace se vás zeptáme, jestli chcete zapnout notifikace. Doporučujeme to udělat, protože se tak dozvíte, když vám možný budoucí zaměstnavatel napíše nebo, když se objeví nabídky přímo pro vás.
Notifikace si můžete nastavit na stránce “Nastavení aplikace”.

 

4. Sdílejte dobrou nabídku!

Všimli jste si nabídky práce, která by potěšila vaše příbuzné nebo kamarády? Sdílejte ji! V pravém horním rohu vedle tlačítka se zvonečkem najdete tlačítko pro sdílení nabídky. Můžete tak učinit e-mailem, SMS zprávou, zveřejnit na Facebooku nebo poslat v soukromé zprávě na Messenger a Whatsapp.

 


5. Zapněte upozornění

Kliknutím na tlačítko se zvonečkem bude inzerát, který se vám líbí, pro vás zvýrazněn po dobu 24 hodin. A když se bude 24 hodin chýlit ke konci, upozorníme vás.

 

6. Komunikujte po chatu

Poté, co odpovíte na inzerát, můžete většinou komunikovat s možným zaměstnavatelem po chatu. Stačí kliknout na “Moje reakce” a domluvit si třeba detaily pohovoru nebo zaslat další přílohy. Ne všechny firmy však mají možnost s vámi chatovat, v takovém případě je chat vypnutý.

 

7. Buďte v obraze

Náš chat není jen posílání zpráv, ale uvidíte v něm i historii komunikace. Zda-li vám zaměstnavatel volal nebo třeba ještě potřebuje čas na rozmyšlenou. A pokud vás náhodnou zamítne, nemusíte dál čekat na odpověď. Hlavu vzhůru a rovnou se podívejte po dalších nabídkách.

 

A nezapomeňte. Jenom šťastlivci najdou práci hned po prvním přihlášení do aplikace. Neváhejte a reagujte na více nabídek! Jsme si jisti, že s pomocí těchto tipů se dostanete blíže k práci, o kterou máte zájem. Hodně štěstí!

 

Kategorie Novinky

9 tipů, jak omráčit na pohovoru a získat perfektní práci

Čeká vás pohovor? Víme, jak si tentokrát ušetříte nervy a výběrko dáte na pohodu. S našimi tipy na pohovoru oslníte. Ověřeno na lidech.

 

1. Udělejte ze sebe člověka. Kulturního člověka

Sice jsou naštěstí pryč doby, kdy se člověk musel potit na pohovorech v kostýmcích nebo oblecích, ale v moderních, leč v otrhaných džínách a vytahaném tričku potenciálního zaměstnavatele neoslníte. Kvůli pohovoru nemusíte plenit butiky, ale minimálně v tmavých kalhotách či sukni a přiměřeném a vypraném svršku byste dorazit měli.

 

2. Přesnost není jen výsadou králů. Buďte na pohovoru včas

Můžete být v běžném životě hlemýždi, kteří nikdy nikam nepřijdou včas, ale na pohovor byste měli být přesní jako hodinky. Nic nedokáže otrávit náladu víc než kandidát, který se courá a přijde o půlhodiny později. Proto se předem podívejte, kde firma sídlí, klidně se kolem projeďte pomocí Google Street View, ať tam trefíte. A myslete na to, že ne všude má mobil signál (a vy data), takže GPS vám vždycky trn z paty nevytrhne.

 

3. Nachystejte si dopředu monolog hodný Národního divadla

Každý, ale doslova každý pohovor začíná obligátní otázkou: "Co nám o sobě můžete říct?" Pokud chcete získat plusové body už na startu, nachystejte si odpověď předem. Jakmile začnete koktat a tahat popis svých zkušenosti z paty, můžete se s nabízeným místem začít loučit. Na pohovoru není prostor pro improvizaci. Tu si nechte na jindy a radši si večer před pohovorem doma pořádně zarecitujte, co vlastně děláte a umíte.

 

4. Sepište si dotazy. A nevynechte ani ty šťouravé

Víte, jak se odlišíte od stáda uchazečů? Napište si na papír své dotazy. Je to jednoduché, ale efektivní, protože ve firmách nejsou zvyklí na připravené uchazeče. Pohovory chodí lidé zkoušet, ale málokdo si dá tu práci, aby se připravil. Navíc tím eliminujete dodatečné e-maily "Moc se omlouvám, ale ještě jsem si vzpomněl/a, že jsem se chtěl/a zeptat a bla bla bla" Takže. Co flexibilní pracovní doba? Máte? A co takhle dress code? Vyžadujete? A dovolená? Kolik týdnů dáte?

 

5. Silné a slabé stránky. Verze roku 2018

Evergreen pracovních pohovorů, jehož sláva ještě zdaleka nepominula. Tuhle část pohovorů ve firmách zbožňují. Znáte své silné a slabé stránky? Měli byste. Protože firmy jsou instituce zvídavé a podobné nesmysly je děsně zajímají, i na tento druh dotazu se doporučujeme připravit předem. Garantujeme vám, že na místě si absolutně na nic nevzpomenete. Pokud si lámete hlavu a nevíte, zeptejte se maminky na své pozitivní vlastnosti a partnera nebo partnerky na ty negativní. Zaručujeme dostatek materiálu.

 

6. Zauvažujte předem, proč chcete u dané firmy pracovat

Že potřebujete prachy, je sice silný argument, ale ten si nechte pro sebe. Ty totiž potřebují všichni. Sjeďte si proto web a sociální sítě firmy, pročtěte si ještě jednou inzerát a přemýšlejte, proč jste si zrovna tuto firmu vybrali. Čím je vám sympatická? Co se vám na ní líbí? Existuje vlastně vůbec nějaký důvod, proč chcete zrovna v této společnosti trávit třetinu svého dne?!

 

7. Nedělejte ze sebe supermana, stejně se to provalí

Firmy chtějí brouky Pytlíky, kteří umí všechno. A nejlépe, aby zastali práci uklízečky, recepční, účetní, specialisty, konzultanta, programátora, markeťáka a ředitele a chtěli za to v nejhorším případě průměrný plat. Pokud vás deptá, že neumíte vše, co daná pozice vyžaduje, buďte v klidu - stejný pocit mají i ostatní uchazeči. Hlavně se probůh netvařte, že umíte všechno. Během tří měsíců zkušebky by se stejně přišlo na to, že neumíte, a to je pak fakt trapas, který může skončit vyhazovem.

 

8. Sesumírujte si své úspěchy

Jasně, každý nemůže vymyslet jaderný reaktor, ale určitě se vám už v práci něco povedlo. A každá firma chce slyšet, že potenciální kandidát na inzerovaný flek v něčem vynikl. Protože dravost a ambice se dneska nosí a pohovor je především o tom umět se prodat. A co vás prodá víc než vaše úspěchy?

 

9. Určete si částku, pod kterou nevstanete z postele

Oblíbená otázka při pohovorovém tanečku padne většinou závěrem. Jaká jsou vaše platová očekávání? Na rovinu - sto táců na účet, k tomu služební limuzínu s řidičem a služebky v Karibiku nedostanete. Ale o férový plat si říct můžete. A to je taková částka, po jejímž vyslovení se nebudete třískat hlavou do zdi a nadávat si, že jste si měli říct o víc. Protože, co si nevybojujete hned ze začátku, to jen tak nedostanete.

Kategorie Novinky

Jednodušší a levnější vystavení inzerátů je tady!

yUDC7VXyZ-gziEPs6MwZi1PorHNi4k7Ue3CIcTojvw79pMD5_lYAumyn7WQUOhF6dy5bwoEtNrLj9bfF2OBQw51U1akSPYo0fM8VF9ukbFmAfEY3qwhsynzmX7IHEzGJhn6qFCSO

Děláme vše proto, abyste našli ty nejlepší lidi.

Přáli jste si zjednodušení objednávky, inzeráty vystavené delší dobu a celkově přehlednější aplikaci.

To vše jsme zařídili. A navíc jsme přibalili levnější inzeráty a 1 týden zdarma na vyzkoušení všech novinek. Teď ale všechna zlepšení podrobně:

 • Každému dáváme 1 týden zdarma na vyzkoušení Práce za rohem.
 • S aktivním předplatným můžete vystavit tolik inzerátů, kolik jen chcete. Navíc budou inzeráty běžet, dokud je sami nezastavíte nebo dokud vám neskončí předplatné.
 • Měsíční předplatné - s neomezeným počtem inzerátů a neomezenou dobou jejich zveřejnění - vás bude stát jen 790 Kč. Pro srovnání je to méně, než dosavadní cena jednoho inzerátu na 30 dní!
 • Pokud hledáte jen pár lidí do roka a předplatné nepotřebujete, máte možnost vystavit inzeráty i jednotlivě za 490 Kč na 30 dní.
 • Faktury máte jednoduše dostupné v menu sekci “Platby”.
 • Zjednodušili jsme pro vás registraci do aplikace a samotné vystavení inzerátu.
 • Zlepšili jsme také design aplikace. Nově máte např. všechny důležité věci dostupné přes menu.

Práce s kandidáty zůstává zatím nezměněná, ale i tady pracujeme na zlepšení. Už brzy vám pomůžeme např. zlepšit kvalitu kandidátů. Nově totiž plánujeme možnost chatu, takže si chybějící a důležité věci o kandidátech zjistíte téměř okamžitě.

Přehlednější aplikaci a nové platební možnosti - včetně měsíce zdarma - spouštíme 24.08. Aktualizace hlídejte ve vašem obchodě.

Doufáme, že se vám změny líbí. Budeme rádi, když nám o tom dáte vědět na: firmy@pracezarohem.cz

Kategorie Změny v aplikaci, Novinky

Jak napsat úspěšný inzerát na Práce za rohem?

Chápeme, že ne vždy může inzerát zafungovat podle vašich představ. Ale nebojte, není vše ztraceno, inzerát můžete kdykoliv upravit. Proto vám chceme pomoct tím, že vám přinášíme několik tipů, jak inzerát vylepšit, abyste oslovili více uchazečů. 

To nejdůležitější shrnuté v pěti bodech:

1) V titulku inzerátu zmiňte co nejpřesnější název pozice.

2) Pokud můžete, zařaďte inzerát do všech tří profesí.

3) V pár slovech o firmě napište, čím se firma zabývá.

4) V popisu pozice buďte osobní a upřímní.

5) Nedávejte příliš široké rozpětí platu, lidé se vidí vždy na dolní hranici.

 

 

Titulek inzerátu

Titulek je to první co většina lidí uvidí ve výpisu pracovních nabídek. Doporučujeme zmínit název pozice, která nejvíc odpovídá tomu, co bude váš budoucí kolega dělat.

V titulku inzerátu není potřeba zmiňovat plat nebo místo práce.

 

Kde bude pracovat?

U nás je potřeba vybrat přesnou adresu místa, kde bude uchazeč pracovat.

Díky tomu vám můžeme ukázat, jak daleko od vás uchazeč je. Z vlastních zkušeností víme, že zaměstnanci, kteří bydlí blízko chodí do práce včas a před čtvrtou hodinou neutíkají na autobus.

 

Zařazení do profesí

Můžete vybrat až tři profese.

Pokud to sedí k náplni práce, vyberte všechny tři profese. Lidé, kteří hledají práci zadávají právě profese. Inzerát se tak ukáže lidem, kteří ve svém okolí hledají práci asistentky, recepční, i administrativního pracovníka.

 

O firmě

Odlište se od ostatních firem a zaujměte uchazeče.

Napište pár větami, čím se vaše firma zabývá. Přidat můžete třeba informaci o tom, kolik lidí u vás pracuje nebo nějaký benefit.

 

Krátký popis pozice

Lidé na mobilu neradi čtou. Chtějí si rychle udělat představu o čem pracovní nabídka je a jestli je pro ně zajímavá. Proto je potřeba, abyste se vešli do 500 znaků.

Snažte se být osobní a upřímní. Zmiňte stručně co bude nový kolega dělat, co je pro vás klíčové, aby zvládal? Čeká kolegu práce na směny nebo bude mít nestandardní pracovní dobu? Připravte ho na to.

Snažte se vyvarovat prázdným frázím, které používají všichni ostatní, jako jsou dynamický kolektiv nebo zázemí stabilní společnosti. Spousta lidí je na podobné fráze alergická.

 

A jak může takový popis pozice vypadat?

Hledáme řidiče pro novou rozvážkovou službu. Budete vozit jídlo a nápoje po Praze na našich skútrech. Pracovní dobu si upravíte podle svého, ale občas vás budeme potřebovat i o víkendu. 

Hledáme zkušeného baristu do naší nově otevřené kavárny na Vinohradech. Voní ti káva a máš aspoň 2 roky praxe za barem? Přidej se k nám. Budeš pracovat s 5 mladými lidmi, co kávu milují a dostaneš za to dobře zaplaceno.

Máš rád oblečení a umíš ho lidem prodat? Připoj se k nám a staň se prodejní asistentkou. Budeš pracovat v mladém kolektivu a poskytneme ti slevu 20 % na naše zboží. Připrav se však na práci na směny

 

Plat

U nás je třeba do inzerátu zadat plat.

Je to proto, že dlouhodobě víme, že na inzeráty ve kterých je plat odpoví mnohem více lidí. Nemusíte ale uvádět přesný plat, stačí i rozmezí.

Nedoporučujeme ho ale dávat příliš široké, uchazeče to často odradí proto, že se automaticky vidí na té spodní hranici.

 

Prošli jsme spolu celý inzerát. Věříme, že vám tyhle naše tipy pomohou inzerát napsat tak, abyste zaujali co nejvíce lidí.

Držíme palce při hledání zaměstnanců.

 

Máte nějaké otázky? Napište nám na pomuzeme@pracezarohem.cz!

Nové zásady ochrany soukromí a podmínky používání

Jsme moc rádi, že využíváte nebo jste v minulosti využili Práce za rohem, který patří do rodiny služeb LMC (Jobs.cz, Prace.cz, Práce za rohem, Atmoskop, Seduo, Jobote).

Od 25. 5. 2018 začínají platit změny ohledně ochrany osobních údajů (GDPR). Protože při používání našich služeb zpracováváme vaše osobní údaje, sepsali jsme zbrusu nové Zásady ochrany soukromí.

V těchto zásadách zjistíte, jaké osobní údaje zpracováváme, jak je používáme a jak je chráníme. Vaše osobní údaje zpracováváme na základě souhlasu, který jste nám v minulosti udělili, a můžete jej kdykoliv odvolat. Ochranu vašeho soukromí bereme vážně, proto si prosím najděte čas se s našimi zásadami seznámit:

Zásady ochrany soukromí společnosti LMC s.r.o.

Nové podmínky používání

V souladu s novými pravidly pro ochranu osobních údajů (GDPR) jsme upravili také Podmínky používání elektronických systémů LMC, včetně specifických podmínek používání Práce za rohem. Při psaní jsme se zaměřili na to, aby nové podmínky byly jednodušší a více srozumitelné. Pro nové uživatele jsou tyto podmínky platné od 22. 5. 2018. Pokud již aplikaci Práce za rohem využíváte, začínají pro vás platit dne 29. 5. 2018. Seznámit se s nimi můžete zde:

PODMÍNKY POUŽÍVÁNÍ ELEKTRONICKÝCH SYSTÉMŮ LMC

PRODUKTOVÉ PODMÍNKY PRÁCE ZA ROHEM PRO UŽIVATELE

cv_2.290x0-is.png
Všude, kde budeme chtít nějaké vaše údaje, vám řekneme, co s nimi máme v plánu dělat. Jako například při nahrávání životopisu.

Vše co jsme zmínili vyžaduje velké změny v aplikaci. Bude tedy potřeba, abyste si aplikaci do 23. května aktualizovali a měli tak vše tak, jak má být. Sledujte tedy Google Play nebo AppStore a aplikaci si aktualizujte hned jak to bude možné. Pokud si ji do té doby neaktualizujete, nebudete ji moc nadále používat.

GDPR začíná platit od 25. května 2018. Pokud se chcete dozvědět více, přečtěte si například tento článek https://www.gdpr.cz/.

Hezký jarní den přeje

Michal Dlouhý
Práce za rohem

Kategorie Novinky, Změny v aplikaci

Důležité upozornění: GDPR - nové obchodní podmínky Práce za rohem

Měsíc před spuštěním GDPR máme důležitou zprávu. Níže naleznete nové znění všeobecných obchodních podmínek LMC (včetně dalších souvisejících podmínek). Museli jsme je upravit tak, aby ladily s GDPR. A při psaní jsme se také zaměřili na to, aby byly jednodušší a více srozumitelné.
 
Seznámit se s nimi můžete tady:

Nové všeobecné obchodní podmínky LMC
Související produktové podmínky
 
Tyto podmínky vám zasíláme s předstihem, abyste měli čas si je v klidu projít. Pro vás, jako naše stávající zákazníky, začnou platit 25. 5. 2018.
 
Jde nám v první řadě o to, abychom byli společně připraveni na GDPR a vy jste mohli dál využívat naše služby tak, jak jste zvyklí. Děkujeme proto, že jste této zprávě věnovali pozornost.
 
Vaše Práce za Rohem

Kategorie Novinky, Změny v aplikaci

Registrace pomocí SMS

Zamakali jsme na tom, aby vás vystavení inzerátu nezdrželo na dobu delší než pár minut.

Už nemusíte chodit do e-mailu abyste mohli vystavit. Po tom co vyplníte základní info o vaší firmě, vám pošleme smsku s kódem. Ten zadáte a už začínáte vystavovat inzerát.

Všechno, co proto musíte udělat, je stáhnout si novou verzi aplikace.

Pokud jste tedy u nás ještě nezačali hledat a pokud byste si chtěli vyzkoušet, jak Práce za rohem funguje, neváhejte.

Pokud máte libovolné otázky, rádi vám pomůžeme. Stačí nám napsat na pomuzeme@pracezarohem.cz

Odstraníme vytváření životopisu

Dobrý den,

nejdřív bychom vám chtěli poděkovat za to, že využíváte naši aplikaci Práce za rohem a věříme, že jste s ní spokojeni.

Neustále se snažíme aplikaci vylepšovat, abyste byli ještě spokojenější. Někdy tak musíme sáhnout ke krokům, které nám umožní používání aplikace ještě více zjednodušit.

A to je i tento případ. Podívali jsme se na to, jak aktuálně naši uživatelé používají funkci, která jim umožňuje vytvořit si podrobný životopis přímo v aplikaci. A zjistili jsme, že moc ne :) Proto jsme se rozhodli v příští aktualizaci vytváření životopisu z aplikace odstranit.

To nám otevře nové možnosti a budeme vám moci do budoucna nabídnout snažší a přímočarejší kontakt s firmami.

Ale nebojte se, o své dosud pracně vytvořené životopisy rozhodně nepřijdete, jen je nově k profilu přiložíme jako přílohu. Tu vám i předvyplníme do každé další odpovědi na inzerát, kterou v naší aplikaci uděláte. Nebojte se, samozřejmě ji budete moci pro danou odpověď odstranit.

Věříme, že naše rozhodnutí chápete a užijete si ještě jednodušší používání Práce za rohem.

Pokud máte libovolné otázky, rádi vám pomůžeme. Stačí nám napsat na pomuzeme@pracezarohem.cz

Kategorie Novinky, Změny v aplikaci