Jak napsat úspěšný inzerát na Práce za rohem?

Chápeme, že ne vždy může inzerát zafungovat podle vašich představ. Ale nebojte, není vše ztraceno, inzerát můžete kdykoliv upravit. Proto vám chceme pomoct tím, že vám přinášíme několik tipů, jak inzerát vylepšit, abyste oslovili více uchazečů.

To nejdůležitější shrnuté v pěti bodech:

1) V titulku inzerátu zmiňte co nejpřesnější název pozice.

2) Pokud můžete, zařaďte inzerát do všech tří profesí.

3) V pár slovech o firmě napište, čím se firma zabývá.

4) V popisu pozice buďte osobní a upřímní.

5) Nedávejte příliš široké rozpětí platu, lidé se vidí vždy na dolní hranici.

Titulek inzerátu

Titulek je to první co většina lidí uvidí ve výpisu pracovních nabídek. Doporučujeme zmínit název pozice, která nejvíc odpovídá tomu, co bude váš budoucí kolega dělat.

V titulku inzerátu není potřeba zmiňovat plat nebo místo práce.

Kde bude pracovat?

U nás je potřeba vybrat přesnou adresu místa, kde bude uchazeč pracovat.

Díky tomu vám můžeme ukázat, jak daleko od vás uchazeč je. Z vlastních zkušeností víme, že zaměstnanci, kteří bydlí blízko chodí do práce včas a před čtvrtou hodinou neutíkají na autobus.

Zařazení do profesí

Můžete vybrat až tři profese.

Pokud to sedí k náplni práce, vyberte všechny tři profese. Lidé, kteří hledají práci zadávají právě profese. Inzerát se tak ukáže lidem, kteří ve svém okolí hledají práci asistentky, recepční, i administrativního pracovníka.

O firmě

Odlište se od ostatních firem a zaujměte uchazeče.

Napište pár větami, čím se vaše firma zabývá. Přidat můžete třeba informaci o tom, kolik lidí u vás pracuje nebo nějaký benefit.

Krátký popis pozice

Lidé na mobilu neradi čtou. Chtějí si rychle udělat představu o čem pracovní nabídka je a jestli je pro ně zajímavá. Proto je potřeba, abyste se vešli do 500 znaků.

Snažte se být osobní a upřímní. Zmiňte stručně co bude nový kolega dělat, co je pro vás klíčové, aby zvládal? Čeká kolegu práce na směny nebo bude mít nestandardní pracovní dobu? Připravte ho na to.

Snažte se vyvarovat prázdným frázím, které používají všichni ostatní, jako jsou dynamický kolektiv nebo zázemí stabilní společnosti. Spousta lidí je na podobné fráze alergická.

A jak může takový popis pozice vypadat?

Hledáme řidiče pro novou rozvážkovou službu. Budete vozit jídlo a nápoje po Praze na našich skútrech. Pracovní dobu si upravíte podle svého, ale občas vás budeme potřebovat i o víkendu.

Hledáme zkušeného baristu do naší nově otevřené kavárny na Vinohradech. Voní ti káva a máš aspoň 2 roky praxe za barem? Přidej se k nám. Budeš pracovat s 5 mladými lidmi, co kávu milují a dostaneš za to dobře zaplaceno.

Máš rád oblečení a umíš ho lidem prodat? Připoj se k nám a staň se prodejní asistentkou. Budeš pracovat v mladém kolektivu a poskytneme ti slevu 20 % na naše zboží. Připrav se však na práci na směny.

Plat

U nás je třeba do inzerátu zadat plat.

Je to proto, že dlouhodobě víme, že na inzeráty ve kterých je plat odpoví mnohem více lidí. Nemusíte ale uvádět přesný plat, stačí i rozmezí.

Nedoporučujeme ho ale dávat příliš široké, uchazeče to často odradí proto, že se automaticky vidí na té spodní hranici.

Prošli jsme spolu celý inzerát. Věříme, že vám tyhle naše tipy pomohou inzerát napsat tak, abyste zaujali co nejvíce lidí.

Držíme palce při hledání zaměstnanců.

Máte nějaké otázky? Napište nám na pomuzeme@pracezarohem.cz!